Stembureau Stembureau Stadsloket Nieuw-West in Amsterdam (2022)
Postcode 1068 TG · Wijk Osdorp-Oost
Hier waren 583 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 574 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 16,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 94 | 16,4% | 17,6% | −1,2 pp | 0,2% |
| DENK | 63 | 11,0% | 4,0% | +7,0 pp | 0,5% |
| VVD | 54 | 9,4% | 10,5% | −1,1 pp | 0,2% |
| D66 | 53 | 9,2% | 13,8% | −4,5 pp | 0,1% |
| GROENLINKS | 50 | 8,7% | 14,8% | −6,1 pp | 0,1% |
| JA21 | 50 | 8,7% | 4,2% | +4,5 pp | 0,4% |
| SP | 42 | 7,3% | 4,3% | +3,0 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 37 | 6,4% | 6,8% | −0,3 pp | 0,2% |
| Amsterdam BIJ1 | 34 | 5,9% | 7,0% | −1,0 pp | 0,2% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 25 | 4,4% | 1,7% | +2,7 pp | 0,5% |
| ChristenUnie | 19 | 3,3% | 1,5% | +1,8 pp | 0,4% |
| CDA | 17 | 3,0% | 2,5% | +0,4 pp | 0,2% |
| 50PLUS | 10 | 1,7% | 0,6% | +1,1 pp | 0,5% |
| Volt | 10 | 1,7% | 4,3% | −2,6 pp | 0,1% |
| De Groenen Basis Piraten | 5 | 0,9% | 1,4% | −0,6 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 2 | 0,3% | 2,1% | −1,7 pp | 0,0% |
| DFP | 2 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 0,5% |
| BVNL | 2 | 0,3% | 0,5% | −0,2 pp | 0,1% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,3% | 0,3% | +0,1 pp | 0,2% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 1 | 0,2% | 0,7% | −0,6 pp | 0,0% |
| SGP | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,3% |
| 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,3% | |
| GO | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| St3m | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| Blanco | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein Moorman (PvdA) · 64 stemmen · 11,1% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (JA21) · 45 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
- Claire Martens (VVD) · 43 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Remine Alberts-Oosterbaan (SP) · 30 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Wilhelmina van Soest (Partij van de Ouderen (P.v.d.O.)) · 24 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Süleyman Koyuncu (DENK) · 23 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 22 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 19 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Sheher Khan (DENK) · 17 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 15 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Diederik Boomsma (CDA) · 15 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Jazie Veldhuyzen (Amsterdam BIJ1) · 14 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Danielle de Jager (D66) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Fathiya Abdi (PvdA) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier +7,0 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 238e van de 589 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0083% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 566 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 519 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 64 |
| Toegelaten kiezers | 583 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 583 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 9 (1,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,54% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau St. Ignatiusgymnasium 576 stemmen · VVD 27%
- Stembureau Gymzaal Corantijn 571 stemmen · D66 21%
- Stembureau IBS Al Maes 577 stemmen · D66 17%
- Stembureau Gymzaal de IJsbreker 571 stemmen · GROENLINKS 23%
- Stembureau Havo De Hof 579 stemmen · GROENLINKS 20%
- Stembureau Posthoornkerk 568 stemmen · GROENLINKS 17%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.