Stembureau Stembureau Stadsboerderij Osdorp in Amsterdam (2022)
Postcode 1069 XT · Wijk Osdorp-Midden
Hier waren 519 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 510 geldige stemmen uitgebracht. DENK werd hier de grootste met 18,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| DENK | 96 | 18,8% | 4,0% | +14,8 pp | 0,7% |
| PvdA | 88 | 17,3% | 17,6% | −0,3 pp | 0,2% |
| GROENLINKS | 50 | 9,8% | 14,8% | −5,0 pp | 0,1% |
| VVD | 44 | 8,6% | 10,5% | −1,9 pp | 0,1% |
| D66 | 43 | 8,4% | 13,8% | −5,3 pp | 0,1% |
| Partij voor de Dieren | 37 | 7,3% | 6,8% | +0,5 pp | 0,2% |
| JA21 | 26 | 5,1% | 4,2% | +0,9 pp | 0,2% |
| ChristenUnie | 25 | 4,9% | 1,5% | +3,4 pp | 0,5% |
| Amsterdam BIJ1 | 21 | 4,1% | 7,0% | −2,8 pp | 0,1% |
| SP | 18 | 3,5% | 4,3% | −0,8 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 13 | 2,5% | 2,1% | +0,5 pp | 0,2% |
| CDA | 11 | 2,2% | 2,5% | −0,4 pp | 0,1% |
| Volt | 11 | 2,2% | 4,3% | −2,2 pp | 0,1% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 9 | 1,8% | 1,7% | +0,1 pp | 0,2% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 6 | 1,2% | 0,7% | +0,4 pp | 0,3% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 3 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp | 0,2% |
| De Groenen Basis Piraten | 2 | 0,4% | 1,4% | −1,0 pp | 0,0% |
| BVNL | 2 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp | 0,1% |
| GO | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,5% |
| 50PLUS | 1 | 0,2% | 0,6% | −0,4 pp | 0,1% |
| 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,3% | |
| DFP | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,2% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 0,1% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| St3m | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Blanco | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein Moorman (PvdA) · 56 stemmen · 11,0% van alle stemmen hier
- Süleyman Koyuncu (DENK) · 35 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
- Claire Martens (VVD) · 31 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (JA21) · 26 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Tunahan Kuzu (DENK) · 21 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 18 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 17 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 14 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Remine Alberts-Oosterbaan (SP) · 13 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Nazmi Türkkol (D66) · 11 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Gerjan van den Heuvel (ChristenUnie) · 11 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Danielle de Jager (D66) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- A.H.J.W. van Schijndel (Forum voor Democratie) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Achraf El Johari (DENK) · 9 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier +14,8 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 291e van de 589 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0074% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 637 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 449 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 70 |
| Toegelaten kiezers | 519 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 519 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 9 (1,7%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,73% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau De Witte Boei 510 stemmen · PvdA 21%
- Stembureau Sporthal Weespersluis 508 stemmen · VVD 30%
- Stembureau Verenigingsgebouw Batavia 515 stemmen · GROENLINKS 20%
- Stembureau De Kerk Ransdorp 507 stemmen · PvdA 20%
- Stembureau Buurtsalon Jeltje 517 stemmen · PvdA 23%
- Stembureau Gymzaal Buikslotermeerschool 504 stemmen · PvdA 21%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.