Stembureau Serviceflat Garstkamp in Amsterdam (2018)
Hier waren 766 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 754 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 13,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 105 | 13,9% | 10,7% | +3,2 pp | 0,3% |
| GROENLINKS | 105 | 13,9% | 20,4% | −6,5 pp | 0,1% |
| VVD | 96 | 12,7% | 11,4% | +1,3 pp | 0,2% |
| D66 | 88 | 11,7% | 16,1% | −4,4 pp | 0,2% |
| SP | 77 | 10,2% | 7,5% | +2,7 pp | 0,3% |
| Forum voor Democratie | 56 | 7,4% | 5,8% | +1,7 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 43 | 5,7% | 7,1% | −1,4 pp | 0,2% |
| CDA | 29 | 3,8% | 3,5% | +0,4 pp | 0,2% |
| DENK | 29 | 3,8% | 6,7% | −2,8 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 29 | 3,8% | 2,0% | +1,9 pp | 0,4% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 25 | 3,3% | 2,2% | +1,1 pp | 0,3% |
| Amsterdam BIJ1 | 25 | 3,3% | 1,9% | +1,4 pp | 0,4% |
| 50PLUS | 13 | 1,7% | 1,2% | +0,5 pp | 0,3% |
| Platform Amsterdam | 12 | 1,6% | 0,4% | +1,2 pp | 0,9% |
| U-Buntu Connected Front UCF | 12 | 1,6% | 0,3% | +1,3 pp | 1,1% |
| Piratenpartij Amsterdam | 7 | 0,9% | 1,3% | −0,4 pp | 0,2% |
| SGP | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp | 0,2% |
| BIpartij | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,2% |
| SAMEN | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp | 0,1% |
| destemvandestraat | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| blanco | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor Iedereen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Anti-Scooter Partij | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Blije Burgers | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Carryonthemove | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| QUEER | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| Blanco | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein Moorman (PvdA) · 75 stemmen · 9,9% van alle stemmen hier
- Eric van der Burg (VVD) · 61 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 52 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
- Laurens Ivens (SP) · 51 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
- Femke Roosma (GROENLINKS) · 38 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (Forum voor Democratie) · 38 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 36 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Sylvana Simons (Amsterdam BIJ1) · 24 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Don Ceder (ChristenUnie) · 22 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 21 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Diederik Boomsma (CDA) · 19 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Wil van Soest (Partij van de Ouderen (P.v.d.O.)) · 19 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Mascha ten Bruggencate (D66) · 17 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Nicole Temmink (SP) · 16 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Nenita La Rose (PvdA) · 13 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier −6,5 pp minder dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 131e van de 559 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0112% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 460 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 691 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 75 |
| Toegelaten kiezers | 766 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 761 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −5 |
| Blanco en ongeldig | 7 (0,9%) |
Er zijn 5 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,92% van de stembiljetten, tegen 1,28% in Amsterdam en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Portocabin IJselplein 755 stemmen · D66 18%
- Calvijn College 752 stemmen · D66 20%
- Obs de Horizon 758 stemmen · D66 13%
- Sporthal Wethouder Verheij 752 stemmen · GROENLINKS 25%
- Chassé Dance Studios 758 stemmen · D66 24%
- Basisschool IKC Noordrijk 750 stemmen · GROENLINKS 24%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.