Stembureau Posthoornkerk in Amsterdam
Postcode 1013 EX · Wijk Haarlemmerbuurt
Hier waren 1.005 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 1.104 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 18,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 209 | 18,9% | 17,9% | +1,0 pp | 0,3% |
| D66 | 207 | 18,8% | 16,1% | +2,7 pp | 0,4% |
| PvdA | 162 | 14,7% | 14,1% | +0,6 pp | 0,3% |
| VVD | 153 | 13,9% | 10,9% | +3,0 pp | 0,4% |
| Partij voor de Dieren | 65 | 5,9% | 5,9% | −0,0 pp | 0,3% |
| Volt | 60 | 5,4% | 5,1% | +0,4 pp | 0,3% |
| SP | 48 | 4,3% | 3,0% | +1,4 pp | 0,5% |
| BIJ1 | 44 | 4,0% | 3,8% | +0,2 pp | 0,3% |
| JA21 | 41 | 3,7% | 4,9% | −1,2 pp | 0,2% |
| CDA | 38 | 3,4% | 3,2% | +0,3 pp | 0,3% |
| Forum voor Democratie | 34 | 3,1% | 3,0% | +0,0 pp | 0,3% |
| De Vonk | 11 | 1,0% | 1,6% | −0,6 pp | 0,2% |
| De Stem Van Amsterdam | 6 | 0,5% | 1,2% | −0,6 pp | 0,2% |
| DENK | 4 | 0,4% | 4,8% | −4,4 pp | 0,0% |
| ChristenUnie | 4 | 0,4% | 1,3% | −0,9 pp | 0,1% |
| Piratenpartij | 4 | 0,4% | 0,4% | −0,1 pp | 0,3% |
| Namens Amsterdammers. | 3 | 0,3% | 0,3% | −0,0 pp | 0,3% |
| 50PLUS | 3 | 0,3% | 0,7% | −0,4 pp | 0,1% |
| Hart voor Amsterdam/Partij van de Ouderen | 2 | 0,2% | 0,6% | −0,4 pp | 0,1% |
| LCA | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,5% |
| Het Elan | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 0,3% |
| Partij voor Ontwikkeling | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 0,6% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 0,3% |
| NL PLAN | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,4% |
| BBB | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| 1W1T | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PvBL | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor Morgen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Amsterdamse Alternatieve Alliantie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| ELLECT | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Anti-racistische Moslimpartij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| De Nieuwe Politiek | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Melanie van der Horst (D66) · 120 stemmen · 10,9% van alle stemmen hier
- Daan Wijnants (VVD) · 93 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Zita Pels (GROENLINKS) · 92 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
- Sofyan Mbarki (PvdA) · 59 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 38 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Yasmine Bentoumya (GROENLINKS) · 37 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 34 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Lian Heinhuis (PvdA) · 31 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Sytze Rijpkema (JA21) · 29 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Rogier Havelaar (CDA) · 28 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Angelo Delsen (SP) · 23 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Johan Dessing (Forum voor Democratie) · 22 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Elise Moeskops (D66) · 19 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Dorle Kok (VVD) · 19 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Anna Bomhof (PvdA) · 14 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier −4,4 pp minder dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 62e van de 459 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0145% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 312 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 932 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 73 |
| Toegelaten kiezers | 1.005 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.110 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +105 |
| Blanco en ongeldig | 6 (0,5%) |
Er zijn 105 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,54% van de stembiljetten, tegen 0,85% in Amsterdam en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld; onderzocht vanwege andere reden; stembiljetten deels herteld. De stembiljetten zijn dus (deels) opnieuw geteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Lola Lieven 1.105 stemmen · GROENLINKS 20%
- Kunsthuis Amsterdam 1.101 stemmen · VVD 24%
- De Zeeheld 1.107 stemmen · GROENLINKS 25%
- Olympiaschool 1.098 stemmen · D66 22%
- Oranjekerk 1.111 stemmen · GROENLINKS 21%
- World Fashion Centre 1.097 stemmen · D66 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.