Stembureau De Zeeheld in Amsterdam
Postcode 1013 PV · Wijk Spaarndammerbuurt/Zeeheldenbuurt
Hier waren 1.089 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 1.107 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 24,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 272 | 24,6% | 17,9% | +6,6 pp | 0,4% |
| PvdA | 181 | 16,4% | 14,1% | +2,3 pp | 0,4% |
| D66 | 168 | 15,2% | 16,1% | −0,9 pp | 0,3% |
| VVD | 82 | 7,4% | 10,9% | −3,5 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 82 | 7,4% | 5,9% | +1,5 pp | 0,4% |
| Volt | 58 | 5,2% | 5,1% | +0,2 pp | 0,3% |
| SP | 38 | 3,4% | 3,0% | +0,5 pp | 0,4% |
| BIJ1 | 35 | 3,2% | 3,8% | −0,6 pp | 0,3% |
| JA21 | 35 | 3,2% | 4,9% | −1,8 pp | 0,2% |
| CDA | 34 | 3,1% | 3,2% | −0,1 pp | 0,3% |
| DENK | 30 | 2,7% | 4,8% | −2,0 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 29 | 2,6% | 3,0% | −0,4 pp | 0,3% |
| De Vonk | 14 | 1,3% | 1,6% | −0,3 pp | 0,3% |
| De Stem Van Amsterdam | 12 | 1,1% | 1,2% | −0,1 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 8 | 0,7% | 1,3% | −0,6 pp | 0,2% |
| Piratenpartij | 5 | 0,5% | 0,4% | +0,0 pp | 0,3% |
| Het Elan | 4 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp | 1,2% |
| Amsterdamse Alternatieve Alliantie | 4 | 0,4% | 0,1% | +0,2 pp | 0,9% |
| Hart voor Amsterdam/Partij van de Ouderen | 4 | 0,4% | 0,6% | −0,3 pp | 0,2% |
| 50PLUS | 3 | 0,3% | 0,7% | −0,4 pp | 0,1% |
| Namens Amsterdammers. | 2 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 0,2% |
| LP | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,5% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 1,0% |
| BBB | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,2% |
| NL PLAN | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,4% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 0,8% |
| 1W1T | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PvBL | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor Morgen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor Ontwikkeling | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| ELLECT | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Anti-racistische Moslimpartij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LCA | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Nieuwe Politiek | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Zita Pels (GROENLINKS) · 105 stemmen · 9,5% van alle stemmen hier
- Melanie van der Horst (D66) · 105 stemmen · 9,5% van alle stemmen hier
- Sofyan Mbarki (PvdA) · 69 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Yasmine Bentoumya (GROENLINKS) · 52 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 47 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Daan Wijnants (VVD) · 46 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 43 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Rogier Havelaar (CDA) · 29 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Lian Heinhuis (PvdA) · 28 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Sytze Rijpkema (JA21) · 23 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Elisabeth IJmker (GROENLINKS) · 21 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Johan Dessing (Forum voor Democratie) · 20 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Angelo Delsen (SP) · 18 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Anissa Bouhassani (PvdA) · 15 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Saskia Meiland (BIJ1) · 12 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +6,6 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 60e van de 459 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0145% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 311 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 995 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 94 |
| Toegelaten kiezers | 1.089 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.116 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +27 |
| Blanco en ongeldig | 9 (0,8%) |
Er zijn 27 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,81% van de stembiljetten, tegen 0,85% in Amsterdam en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld; stembiljetten deels herteld. De stembiljetten zijn dus (deels) opnieuw geteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Oranjekerk 1.111 stemmen · GROENLINKS 21%
- Lola Lieven 1.105 stemmen · GROENLINKS 20%
- Buurtcentrum De Meeuw 1.116 stemmen · GROENLINKS 18%
- Posthoornkerk 1.104 stemmen · GROENLINKS 19%
- Buurtcoöperatie De Eester 1.118 stemmen · GROENLINKS 26%
- Kunsthuis Amsterdam 1.101 stemmen · VVD 24%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.