Stembureau Stembureau Panama Amsterdam in Amsterdam (2022)
Postcode 1019 BM · Wijk Oostelijk Havengebied
Hier waren 708 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 704 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 19,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 138 | 19,6% | 17,6% | +2,0 pp | 0,2% |
| GROENLINKS | 119 | 16,9% | 14,8% | +2,1 pp | 0,2% |
| D66 | 99 | 14,1% | 13,8% | +0,3 pp | 0,2% |
| VVD | 89 | 12,6% | 10,5% | +2,1 pp | 0,3% |
| Amsterdam BIJ1 | 57 | 8,1% | 7,0% | +1,1 pp | 0,3% |
| Volt | 40 | 5,7% | 4,3% | +1,4 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 37 | 5,3% | 6,8% | −1,5 pp | 0,2% |
| SP | 19 | 2,7% | 4,3% | −1,6 pp | 0,1% |
| JA21 | 17 | 2,4% | 4,2% | −1,8 pp | 0,1% |
| De Groenen Basis Piraten | 16 | 2,3% | 1,4% | +0,8 pp | 0,3% |
| DENK | 13 | 1,8% | 4,0% | −2,2 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 13 | 1,8% | 2,1% | −0,2 pp | 0,2% |
| CDA | 13 | 1,8% | 2,5% | −0,7 pp | 0,2% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 11 | 1,6% | 0,7% | +0,8 pp | 0,5% |
| ChristenUnie | 8 | 1,1% | 1,5% | −0,3 pp | 0,2% |
| St3m | 4 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp | 0,2% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 3 | 0,4% | 1,7% | −1,2 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 2 | 0,3% | 0,6% | −0,3 pp | 0,1% |
| SGP | 2 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 0,7% |
| GO | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 0,5% |
| DFP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,2% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 1 | 0,1% | 0,5% | −0,3 pp | 0,1% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,1 pp | 0,1% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein Moorman (PvdA) · 101 stemmen · 14,3% van alle stemmen hier
- Claire Martens (VVD) · 63 stemmen · 8,9% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 41 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 31 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 27 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Danielle de Jager (D66) · 27 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 22 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Nilab Ahmadi (Amsterdam BIJ1) · 17 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Milka Yemane (GROENLINKS) · 16 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 15 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (JA21) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Remine Alberts-Oosterbaan (SP) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Diederik Boomsma (CDA) · 10 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Jazie Veldhuyzen (Amsterdam BIJ1) · 10 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier −2,2 pp minder dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 153e van de 589 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0102% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 461 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 659 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 49 |
| Toegelaten kiezers | 708 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 712 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +4 |
| Blanco en ongeldig | 8 (1,1%) |
Er zijn 4 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,12% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau Schoolgebouw Winterkoninkje 712 stemmen · GROENLINKS 18%
- Stembureau Stadsloket West 703 stemmen · GROENLINKS 18%
- Stembureau Buurthuis Jacob Maris 714 stemmen · D66 15%
- Stembureau Stadsloket Zuid 703 stemmen · D66 18%
- Stembureau Stadsloket Nieuw-West 715 stemmen · DENK 17%
- Stembureau De Bogt Westerbeer 702 stemmen · PvdA 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.