Stembureau Orion College Amsterdam in Amsterdam (2018)
Hier waren 530 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 520 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 23,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 121 | 23,3% | 20,4% | +2,9 pp | 0,2% |
| PvdA | 69 | 13,3% | 10,7% | +2,6 pp | 0,2% |
| SP | 59 | 11,3% | 7,5% | +3,8 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 54 | 10,4% | 7,1% | +3,3 pp | 0,2% |
| D66 | 52 | 10,0% | 16,1% | −6,1 pp | 0,1% |
| VVD | 41 | 7,9% | 11,4% | −3,6 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 36 | 6,9% | 5,8% | +1,2 pp | 0,2% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 24 | 4,6% | 2,2% | +2,4 pp | 0,3% |
| Piratenpartij Amsterdam | 14 | 2,7% | 1,3% | +1,4 pp | 0,3% |
| 50PLUS | 14 | 2,7% | 1,2% | +1,5 pp | 0,3% |
| CDA | 12 | 2,3% | 3,5% | −1,1 pp | 0,1% |
| DENK | 5 | 1,0% | 6,7% | −5,7 pp | 0,0% |
| Amsterdam BIJ1 | 5 | 1,0% | 1,9% | −0,9 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 4 | 0,8% | 2,0% | −1,2 pp | 0,1% |
| destemvandestraat | 2 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp | 0,2% |
| Anti-Scooter Partij | 2 | 0,4% | 0,2% | +0,2 pp | 0,3% |
| 2 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp | 0,8% | |
| SGP | 1 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 0,2% |
| U-Buntu Connected Front UCF | 1 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 0,1% |
| BIpartij | 1 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 0,2% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 1 | 0,2% | 0,0% | +0,2 pp | 1,1% |
| Platform Amsterdam | 0 | 0,0% | 0,4% | −0,4 pp | 0,0% |
| blanco | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor Iedereen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| SAMEN | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Blije Burgers | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Carryonthemove | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| QUEER | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Femke Roosma (GROENLINKS) · 52 stemmen · 10,0% van alle stemmen hier
- Marjolein Moorman (PvdA) · 44 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 39 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Laurens Ivens (SP) · 38 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 31 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (Forum voor Democratie) · 31 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Eric van der Burg (VVD) · 28 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Mascha ten Bruggencate (D66) · 21 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Wil van Soest (Partij van de Ouderen (P.v.d.O.)) · 20 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 17 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Ellen Schutten (50PLUS) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Jelle de Graaf (Piratenpartij Amsterdam) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Nicole Temmink (SP) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Sofyan Mbarki (PvdA) · 8 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier −6,1 pp minder dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 374e van de 559 stembureaus: 0,1% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0077% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 668 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 480 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 50 |
| Toegelaten kiezers | 530 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 527 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −3 |
| Blanco en ongeldig | 7 (1,3%) |
Er zijn 3 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,33% van de stembiljetten, tegen 1,28% in Amsterdam en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- OBS Nellestein 521 stemmen · GROENLINKS 17%
- Grand Hotel Amrath 519 stemmen · GROENLINKS 24%
- Huis van de wijk Het Anker 521 stemmen · GROENLINKS 26%
- Obs De Vlaamse Reus 519 stemmen · D66 13%
- Horizon Brenner 521 stemmen · VVD 17%
- Stadsloket Zuidoost 519 stemmen · Amsterdam BIJ1 13%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.