Stembureau Stembureau Oranjekerk in Amsterdam (2022)
Postcode 1073 AE · Wijk Nieuwe Pijp
Hier waren 992 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 978 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 17,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 173 | 17,7% | 17,6% | +0,1 pp | 0,3% |
| D66 | 169 | 17,3% | 13,8% | +3,5 pp | 0,4% |
| GROENLINKS | 159 | 16,3% | 14,8% | +1,5 pp | 0,3% |
| VVD | 114 | 11,7% | 10,5% | +1,1 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 70 | 7,2% | 6,8% | +0,4 pp | 0,3% |
| Amsterdam BIJ1 | 65 | 6,6% | 7,0% | −0,3 pp | 0,3% |
| Volt | 47 | 4,8% | 4,3% | +0,5 pp | 0,3% |
| JA21 | 38 | 3,9% | 4,2% | −0,3 pp | 0,3% |
| SP | 35 | 3,6% | 4,3% | −0,7 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 23 | 2,4% | 2,1% | +0,3 pp | 0,3% |
| De Groenen Basis Piraten | 20 | 2,0% | 1,4% | +0,6 pp | 0,4% |
| ChristenUnie | 12 | 1,2% | 1,5% | −0,3 pp | 0,2% |
| DENK | 11 | 1,1% | 4,0% | −2,9 pp | 0,1% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 10 | 1,0% | 0,7% | +0,3 pp | 0,4% |
| CDA | 6 | 0,6% | 2,5% | −1,9 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 6 | 0,6% | 0,6% | −0,0 pp | 0,3% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 4 | 0,4% | 0,5% | −0,0 pp | 0,3% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 4 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp | 0,5% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 3 | 0,3% | 1,7% | −1,3 pp | 0,1% |
| St3m | 3 | 0,3% | 0,5% | −0,2 pp | 0,2% |
| 3 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 0,9% | |
| BVNL | 2 | 0,2% | 0,5% | −0,3 pp | 0,1% |
| SGP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,3% |
| GO | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| DFP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Blanco | 9 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein Moorman (PvdA) · 127 stemmen · 13,0% van alle stemmen hier
- Claire Martens (VVD) · 77 stemmen · 7,9% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 58 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Danielle de Jager (D66) · 48 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 41 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 36 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 30 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (JA21) · 30 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 27 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Remine Alberts-Oosterbaan (SP) · 26 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Nilab Ahmadi (Amsterdam BIJ1) · 20 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Jazie Veldhuyzen (Amsterdam BIJ1) · 17 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Milka Yemane (GROENLINKS) · 13 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 13 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Yasmine Bentoumya (GROENLINKS) · 11 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +3,5 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 55e van de 589 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0142% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 332 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 901 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 91 |
| Toegelaten kiezers | 992 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 990 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −2 |
| Blanco en ongeldig | 12 (1,2%) |
Er zijn 2 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,21% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau Het Claverhuis 979 stemmen · PvdA 21%
- Stembureau Hogeschool Ipabo 971 stemmen · DENK 29%
- Stembureau Tent Albert Neuhuysstraat 981 stemmen · D66 20%
- Stembureau Orange Capital Partners 966 stemmen · VVD 31%
- Stembureau Kerk De Duif 984 stemmen · PvdA 20%
- Stembureau De Koperen Knoop 958 stemmen · GROENLINKS 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.