Stembureau Olympisch Stadion in Amsterdam (2018)
Hier waren 400 kiezers toegelaten (0,1% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 397 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 23,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 93 | 23,4% | 11,4% | +12,0 pp | 0,2% |
| D66 | 73 | 18,4% | 16,1% | +2,3 pp | 0,1% |
| GROENLINKS | 56 | 14,1% | 20,4% | −6,3 pp | 0,1% |
| Partij voor de Dieren | 33 | 8,3% | 7,1% | +1,2 pp | 0,1% |
| PvdA | 31 | 7,8% | 10,7% | −2,9 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 30 | 7,6% | 5,8% | +1,8 pp | 0,1% |
| CDA | 21 | 5,3% | 3,5% | +1,8 pp | 0,2% |
| SP | 20 | 5,0% | 7,5% | −2,5 pp | 0,1% |
| Piratenpartij Amsterdam | 9 | 2,3% | 1,3% | +1,0 pp | 0,2% |
| Amsterdam BIJ1 | 7 | 1,8% | 1,9% | −0,1 pp | 0,1% |
| DENK | 5 | 1,3% | 6,7% | −5,4 pp | 0,0% |
| 50PLUS | 4 | 1,0% | 1,2% | −0,2 pp | 0,1% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 3 | 0,8% | 2,2% | −1,5 pp | 0,0% |
| ChristenUnie | 3 | 0,8% | 2,0% | −1,2 pp | 0,0% |
| SGP | 2 | 0,5% | 0,2% | +0,3 pp | 0,4% |
| blanco | 2 | 0,5% | 0,1% | +0,4 pp | 0,7% |
| destemvandestraat | 1 | 0,3% | 0,3% | −0,0 pp | 0,1% |
| Partij voor Iedereen | 1 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 0,4% |
| SAMEN | 1 | 0,3% | 0,3% | −0,1 pp | 0,1% |
| Anti-Scooter Partij | 1 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 0,1% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 1 | 0,3% | 0,0% | +0,2 pp | 1,1% |
| Platform Amsterdam | 0 | 0,0% | 0,4% | −0,4 pp | 0,0% |
| U-Buntu Connected Front UCF | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| BIpartij | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Blije Burgers | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Carryonthemove | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| QUEER | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Eric van der Burg (VVD) · 40 stemmen · 10,1% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 30 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (Forum voor Democratie) · 24 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 23 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Femke Roosma (GROENLINKS) · 22 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Mascha ten Bruggencate (D66) · 21 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Marjolein Moorman (PvdA) · 21 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Marianne Poot (VVD) · 21 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Laurens Ivens (SP) · 11 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 11 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Yassmine El Ksaihi (D66) · 6 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 6 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 6 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Diederik Boomsma (CDA) · 6 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Lotte Schipper (CDA) · 6 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +12,0 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 499e van de 559 stembureaus: 0,1% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0059% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 874 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 370 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 30 |
| Toegelaten kiezers | 400 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 400 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,8%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,75% van de stembiljetten, tegen 1,28% in Amsterdam en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Basisschool Veerkracht 400 stemmen · DENK 41%
- ASV De Dijk 396 stemmen · D66 22%
- SBO De Kans 402 stemmen · DENK 36%
- Woongroep Surinaamse Ouderen 396 stemmen · PvdA 14%
- Stichting Al-Houda 403 stemmen · PvdA 21%
- Basisschool De Archipel 391 stemmen · D66 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.