Stembureau Obs de Horizon in Amsterdam (2018)
Hier waren 667 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 663 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 13,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 92 | 13,9% | 10,7% | +3,2 pp | 0,2% |
| D66 | 82 | 12,4% | 16,1% | −3,7 pp | 0,1% |
| GROENLINKS | 78 | 11,8% | 20,4% | −8,7 pp | 0,1% |
| VVD | 75 | 11,3% | 11,4% | −0,1 pp | 0,2% |
| DENK | 71 | 10,7% | 6,7% | +4,0 pp | 0,3% |
| Forum voor Democratie | 69 | 10,4% | 5,8% | +4,6 pp | 0,3% |
| SP | 57 | 8,6% | 7,5% | +1,1 pp | 0,2% |
| CDA | 24 | 3,6% | 3,5% | +0,2 pp | 0,2% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 24 | 3,6% | 2,2% | +1,4 pp | 0,3% |
| 50PLUS | 23 | 3,5% | 1,2% | +2,2 pp | 0,5% |
| Partij voor de Dieren | 20 | 3,0% | 7,1% | −4,1 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 14 | 2,1% | 2,0% | +0,1 pp | 0,2% |
| Amsterdam BIJ1 | 8 | 1,2% | 1,9% | −0,7 pp | 0,1% |
| SAMEN | 8 | 1,2% | 0,3% | +0,9 pp | 0,7% |
| Piratenpartij Amsterdam | 6 | 0,9% | 1,3% | −0,4 pp | 0,1% |
| U-Buntu Connected Front UCF | 3 | 0,5% | 0,3% | +0,1 pp | 0,3% |
| Platform Amsterdam | 2 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 0,1% |
| SGP | 2 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 0,4% |
| BIpartij | 2 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 0,3% |
| Blije Burgers | 2 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 0,6% |
| 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,4% | |
| destemvandestraat | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| blanco | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor Iedereen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Anti-Scooter Partij | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Carryonthemove | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| QUEER | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein Moorman (PvdA) · 61 stemmen · 9,2% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (Forum voor Democratie) · 53 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
- Eric van der Burg (VVD) · 46 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
- Laurens Ivens (SP) · 32 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Femke Roosma (GROENLINKS) · 30 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 28 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 27 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Mourad Taimounti (DENK) · 23 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Mascha ten Bruggencate (D66) · 20 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Ayşegül Kiliç (DENK) · 18 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Numan Yilmaz (DENK) · 16 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Ellen Schutten (50PLUS) · 16 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Diederik Boomsma (CDA) · 15 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Wil van Soest (Partij van de Ouderen (P.v.d.O.)) · 15 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Marianne Poot (VVD) · 14 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier −8,7 pp minder dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 215e van de 559 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0098% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 524 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 588 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 79 |
| Toegelaten kiezers | 667 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 669 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +2 |
| Blanco en ongeldig | 6 (0,9%) |
Er zijn 2 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,90% van de stembiljetten, tegen 1,28% in Amsterdam en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Cygnus Gymnasium 663 stemmen · GROENLINKS 26%
- Buiksloterkerk 660 stemmen · GROENLINKS 24%
- Gymzaal kinderopvang SKW (Villa Bons) 664 stemmen · GROENLINKS 29%
- De Kikker 660 stemmen · DENK 33%
- Westerparkschool 665 stemmen · GROENLINKS 27%
- gymzaal De Rivierenschool 660 stemmen · D66 21%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.