Stembureau Stembureau OBS De Driemaster in Amsterdam (2022)
Postcode 1034 SG · Wijk Banne Buiksloot
Hier waren 359 kiezers toegelaten (0,1% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 355 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 20,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 71 | 20,0% | 17,6% | +2,4 pp | 0,1% |
| Partij voor de Dieren | 35 | 9,9% | 6,8% | +3,1 pp | 0,2% |
| VVD | 34 | 9,6% | 10,5% | −0,9 pp | 0,1% |
| DENK | 34 | 9,6% | 4,0% | +5,6 pp | 0,3% |
| D66 | 28 | 7,9% | 13,8% | −5,9 pp | 0,1% |
| GROENLINKS | 22 | 6,2% | 14,8% | −8,6 pp | 0,0% |
| SP | 22 | 6,2% | 4,3% | +1,9 pp | 0,2% |
| JA21 | 22 | 6,2% | 4,2% | +2,0 pp | 0,2% |
| Amsterdam BIJ1 | 18 | 5,1% | 7,0% | −1,9 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 14 | 3,9% | 2,1% | +1,9 pp | 0,2% |
| ChristenUnie | 13 | 3,7% | 1,5% | +2,2 pp | 0,3% |
| St3m | 11 | 3,1% | 0,5% | +2,6 pp | 0,7% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 8 | 2,3% | 1,7% | +0,6 pp | 0,1% |
| CDA | 6 | 1,7% | 2,5% | −0,9 pp | 0,1% |
| De Groenen Basis Piraten | 4 | 1,1% | 1,4% | −0,3 pp | 0,1% |
| Volt | 4 | 1,1% | 4,3% | −3,2 pp | 0,0% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 2 | 0,6% | 0,7% | −0,2 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 2 | 0,6% | 0,6% | −0,1 pp | 0,1% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 2 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp | 0,1% |
| SGP | 1 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 0,3% |
| BVNL | 1 | 0,3% | 0,5% | −0,3 pp | 0,1% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp | 0,1% |
| GO | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| DFP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein Moorman (PvdA) · 52 stemmen · 14,6% van alle stemmen hier
- Claire Martens (VVD) · 25 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (JA21) · 19 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 18 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 15 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Remine Alberts-Oosterbaan (SP) · 14 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Tunahan Kuzu (DENK) · 13 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Süleyman Koyuncu (DENK) · 9 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Fenna Swart (St3m) · 9 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 8 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Wilhelmina van Soest (Partij van de Ouderen (P.v.d.O.)) · 8 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 7 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 7 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Mohamed Belkasmi (PvdA) · 7 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Danielle de Jager (D66) · 6 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier −8,6 pp minder dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 427e van de 589 stembureaus: 0,1% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0051% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 915 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 324 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 35 |
| Toegelaten kiezers | 359 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 359 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (1,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,11% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau Gymzaal Metis Montessori Lyceum 355 stemmen · PvdA 19%
- Stembureau PANCAKES Amsterdam Zuidas 353 stemmen · VVD 20%
- Stembureau Thomaskerk 358 stemmen · VVD 23%
- Stembureau De Groene Hub 352 stemmen · PvdA 18%
- Stembureau S.O. De Heldring 358 stemmen · PvdA 23%
- Stembureau Gymzaal Metis Montessori Lyceum 350 stemmen · PvdA 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.