Stembureau Stembureau Mentrum in Amsterdam (2022)
Postcode 1054 BR · Wijk Helmersbuurt
Hier waren 1.242 kiezers toegelaten (0,4% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 1.230 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 20,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 248 | 20,2% | 17,6% | +2,6 pp | 0,4% |
| D66 | 214 | 17,4% | 13,8% | +3,6 pp | 0,5% |
| GROENLINKS | 210 | 17,1% | 14,8% | +2,3 pp | 0,4% |
| VVD | 139 | 11,3% | 10,5% | +0,8 pp | 0,4% |
| Partij voor de Dieren | 92 | 7,5% | 6,8% | +0,7 pp | 0,4% |
| Amsterdam BIJ1 | 68 | 5,5% | 7,0% | −1,4 pp | 0,3% |
| Volt | 51 | 4,1% | 4,3% | −0,2 pp | 0,4% |
| SP | 44 | 3,6% | 4,3% | −0,7 pp | 0,3% |
| JA21 | 43 | 3,5% | 4,2% | −0,7 pp | 0,3% |
| CDA | 32 | 2,6% | 2,5% | +0,1 pp | 0,4% |
| Forum voor Democratie | 22 | 1,8% | 2,1% | −0,3 pp | 0,3% |
| De Groenen Basis Piraten | 15 | 1,2% | 1,4% | −0,2 pp | 0,3% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 12 | 1,0% | 1,7% | −0,7 pp | 0,2% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 8 | 0,7% | 0,7% | −0,1 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 7 | 0,6% | 1,5% | −0,9 pp | 0,1% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 7 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp | 0,5% |
| DENK | 6 | 0,5% | 4,0% | −3,5 pp | 0,0% |
| BVNL | 5 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp | 0,3% |
| 50PLUS | 2 | 0,2% | 0,6% | −0,5 pp | 0,1% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 0,2% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 0,9% |
| St3m | 1 | 0,1% | 0,5% | −0,4 pp | 0,1% |
| SGP | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 0,3% |
| GO | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| DFP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Blanco | 9 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein Moorman (PvdA) · 205 stemmen · 16,7% van alle stemmen hier
- Claire Martens (VVD) · 103 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 87 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 57 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 55 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Danielle de Jager (D66) · 53 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 51 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (JA21) · 33 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 33 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Remine Alberts-Oosterbaan (SP) · 29 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Nilab Ahmadi (Amsterdam BIJ1) · 27 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Yasmine Bentoumya (GROENLINKS) · 21 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 17 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- A.H.J.W. van Schijndel (Forum voor Democratie) · 17 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Nienke van Renssen (GROENLINKS) · 16 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +3,6 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 14e van de 589 stembureaus: 0,4% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0178% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 264 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.126 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 116 |
| Toegelaten kiezers | 1.242 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.242 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 12 (1,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,97% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau Tent Vondelpark - Amstelveenseweg 1.250 stemmen · D66 21%
- Stembureau Kerk De Duif 1.188 stemmen · D66 21%
- Stembureau School Het Gein 1.268 stemmen · PvdA 19%
- Stembureau School De Roos 1.184 stemmen · GROENLINKS 18%
- Stembureau Openbare Bibliotheek Amsterdam 1.271 stemmen · GROENLINKS 20%
- Stembureau Cartesius Lyceum 1.172 stemmen · PvdA 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.