Stembureau Lucas Community in Amsterdam (2018)
Hier waren 781 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 762 geldige stemmen uitgebracht. DENK werd hier de grootste met 20,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| DENK | 154 | 20,2% | 6,7% | +13,5 pp | 0,7% |
| PvdA | 110 | 14,4% | 10,7% | +3,7 pp | 0,3% |
| D66 | 72 | 9,4% | 16,1% | −6,6 pp | 0,1% |
| SP | 71 | 9,3% | 7,5% | +1,8 pp | 0,3% |
| Forum voor Democratie | 71 | 9,3% | 5,8% | +3,6 pp | 0,4% |
| GROENLINKS | 70 | 9,2% | 20,4% | −11,2 pp | 0,1% |
| VVD | 53 | 7,0% | 11,4% | −4,5 pp | 0,1% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 45 | 5,9% | 2,2% | +3,7 pp | 0,6% |
| CDA | 35 | 4,6% | 3,5% | +1,1 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 31 | 4,1% | 7,1% | −3,0 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 20 | 2,6% | 1,2% | +1,4 pp | 0,5% |
| ChristenUnie | 7 | 0,9% | 2,0% | −1,1 pp | 0,1% |
| U-Buntu Connected Front UCF | 6 | 0,8% | 0,3% | +0,5 pp | 0,6% |
| Amsterdam BIJ1 | 4 | 0,5% | 1,9% | −1,4 pp | 0,1% |
| Platform Amsterdam | 3 | 0,4% | 0,4% | −0,0 pp | 0,2% |
| SAMEN | 3 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp | 0,3% |
| destemvandestraat | 2 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp | 0,2% |
| blanco | 2 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 0,7% |
| Piratenpartij Amsterdam | 1 | 0,1% | 1,3% | −1,2 pp | 0,0% |
| SGP | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp | 0,2% |
| 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 0,4% | |
| BIpartij | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Partij voor Iedereen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Anti-Scooter Partij | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Blije Burgers | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Carryonthemove | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| QUEER | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Blanco | 11 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein Moorman (PvdA) · 82 stemmen · 10,8% van alle stemmen hier
- Ayşegül Kiliç (DENK) · 63 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (Forum voor Democratie) · 59 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
- Mourad Taimounti (DENK) · 56 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Laurens Ivens (SP) · 46 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 36 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 35 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Wil van Soest (Partij van de Ouderen (P.v.d.O.)) · 33 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Eric van der Burg (VVD) · 30 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 23 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Diederik Boomsma (CDA) · 20 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Numan Yilmaz (DENK) · 18 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Mascha ten Bruggencate (D66) · 16 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Sofyan Mbarki (PvdA) · 15 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Ellen Schutten (50PLUS) · 15 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier +13,5 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 127e van de 559 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0113% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 456 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 707 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 74 |
| Toegelaten kiezers | 781 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 777 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −4 |
| Blanco en ongeldig | 15 (1,9%) |
Er zijn 4 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,93% van de stembiljetten, tegen 1,28% in Amsterdam en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stadhuis 763 stemmen · GROENLINKS 25%
- Chassé Dance Studios 758 stemmen · D66 24%
- Noorderkerk 764 stemmen · GROENLINKS 22%
- Obs de Horizon 758 stemmen · D66 13%
- De Keyzer 765 stemmen · GROENLINKS 28%
- Portocabin IJselplein 755 stemmen · D66 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.