Stembureau Kompaszaal in Amsterdam (2018)
Hier waren 648 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 642 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 25,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 163 | 25,4% | 20,4% | +5,0 pp | 0,2% |
| VVD | 96 | 15,0% | 11,4% | +3,5 pp | 0,2% |
| D66 | 95 | 14,8% | 16,1% | −1,3 pp | 0,2% |
| PvdA | 95 | 14,8% | 10,7% | +4,1 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 52 | 8,1% | 7,1% | +1,0 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 40 | 6,2% | 5,8% | +0,5 pp | 0,2% |
| SP | 30 | 4,7% | 7,5% | −2,8 pp | 0,1% |
| CDA | 17 | 2,6% | 3,5% | −0,8 pp | 0,1% |
| Piratenpartij Amsterdam | 10 | 1,6% | 1,3% | +0,3 pp | 0,2% |
| Amsterdam BIJ1 | 10 | 1,6% | 1,9% | −0,3 pp | 0,2% |
| DENK | 8 | 1,2% | 6,7% | −5,4 pp | 0,0% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 6 | 0,9% | 2,2% | −1,3 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 6 | 0,9% | 2,0% | −1,0 pp | 0,1% |
| Blije Burgers | 5 | 0,8% | 0,1% | +0,7 pp | 1,6% |
| Anti-Scooter Partij | 4 | 0,6% | 0,2% | +0,4 pp | 0,6% |
| Platform Amsterdam | 1 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp | 0,1% |
| SGP | 1 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp | 0,2% |
| U-Buntu Connected Front UCF | 1 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 0,1% |
| BIpartij | 1 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp | 0,2% |
| 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,4% | |
| destemvandestraat | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| blanco | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor Iedereen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| SAMEN | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Carryonthemove | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| QUEER | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| 50PLUS | 0 | 0,0% | 1,2% | −1,2 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein Moorman (PvdA) · 71 stemmen · 11,1% van alle stemmen hier
- Femke Roosma (GROENLINKS) · 64 stemmen · 10,0% van alle stemmen hier
- Eric van der Burg (VVD) · 47 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 44 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 39 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Marianne Poot (VVD) · 32 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 32 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Mascha ten Bruggencate (D66) · 29 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (Forum voor Democratie) · 28 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Laurens Ivens (SP) · 15 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 10 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Diederik Boomsma (CDA) · 9 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Sylvana Simons (Amsterdam BIJ1) · 9 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 8 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
- Lene Grooten (GROENLINKS) · 7 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier −5,4 pp minder dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 240e van de 559 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0095% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 541 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 601 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 47 |
| Toegelaten kiezers | 648 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 651 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +3 |
| Blanco en ongeldig | 9 (1,4%) |
Er zijn 3 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,38% van de stembiljetten, tegen 1,28% in Amsterdam en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Vivium Torendael 643 stemmen · D66 16%
- Basisschool de Odyssee 641 stemmen · D66 19%
- Gymzaal kinderopvang SKW (Villa Bons) 643 stemmen · GROENLINKS 29%
- Buurtcentrum de Driehoek 641 stemmen · GROENLINKS 15%
- OBS De Witte Olifant 645 stemmen · GROENLINKS 29%
- Gymzaal bij school De Ark 641 stemmen · D66 17%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.