Stembureau Stembureau Jungle Amsterdam in Amsterdam (2022)
Postcode 1093 VS · Wijk Dapperbuurt
Hier waren 461 kiezers toegelaten (0,1% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 451 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 18,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 81 | 18,0% | 17,6% | +0,4 pp | 0,1% |
| GROENLINKS | 74 | 16,4% | 14,8% | +1,6 pp | 0,2% |
| Amsterdam BIJ1 | 54 | 12,0% | 7,0% | +5,0 pp | 0,2% |
| D66 | 51 | 11,3% | 13,8% | −2,5 pp | 0,1% |
| Partij voor de Dieren | 44 | 9,8% | 6,8% | +3,0 pp | 0,2% |
| DENK | 42 | 9,3% | 4,0% | +5,3 pp | 0,3% |
| SP | 29 | 6,4% | 4,3% | +2,1 pp | 0,2% |
| Volt | 15 | 3,3% | 4,3% | −1,0 pp | 0,1% |
| VVD | 12 | 2,7% | 10,5% | −7,9 pp | 0,0% |
| Forum voor Democratie | 11 | 2,4% | 2,1% | +0,4 pp | 0,2% |
| De Groenen Basis Piraten | 8 | 1,8% | 1,4% | +0,3 pp | 0,2% |
| JA21 | 6 | 1,3% | 4,2% | −2,9 pp | 0,0% |
| ChristenUnie | 4 | 0,9% | 1,5% | −0,6 pp | 0,1% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 4 | 0,9% | 0,5% | +0,4 pp | 0,3% |
| CDA | 3 | 0,7% | 2,5% | −1,9 pp | 0,0% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 3 | 0,7% | 1,7% | −1,0 pp | 0,1% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 3 | 0,7% | 0,7% | −0,1 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 3 | 0,7% | 0,6% | +0,1 pp | 0,2% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,4% | 0,3% | +0,2 pp | 0,2% |
| St3m | 1 | 0,2% | 0,5% | −0,3 pp | 0,1% |
| DFP | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,2% |
| GO | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 9 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein Moorman (PvdA) · 52 stemmen · 11,5% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 20 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Remine Alberts-Oosterbaan (SP) · 20 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 19 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Jazie Veldhuyzen (Amsterdam BIJ1) · 17 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 16 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Fathiya Abdi (PvdA) · 15 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Nilab Ahmadi (Amsterdam BIJ1) · 13 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 12 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Danielle de Jager (D66) · 11 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 11 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Carla Kabamba (Amsterdam BIJ1) · 9 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 9 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Yasmine Bentoumya (GROENLINKS) · 8 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Claire Martens (VVD) · 7 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −7,9 pp minder dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 336e van de 589 stembureaus: 0,1% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0065% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 720 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 412 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 49 |
| Toegelaten kiezers | 461 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 461 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 10 (2,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 2,17% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau Dep. OBS De Notenkraker 451 stemmen · D66 22%
- Stembureau Brede School de Springplank 450 stemmen · GROENLINKS 19%
- Stembureau De Wachter 455 stemmen · DENK 31%
- Stembureau Gymzaal bij school De Ark 446 stemmen · VVD 19%
- Stembureau Basisschool De Archipel 455 stemmen · PvdA 17%
- Stembureau Openbare Bibliotheek Amsterdam 445 stemmen · GROENLINKS 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.