Stembureau J.P. Coenschool in Amsterdam (2018)
Hier waren 857 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 839 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 29,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 245 | 29,2% | 20,4% | +8,8 pp | 0,3% |
| D66 | 166 | 19,8% | 16,1% | +3,7 pp | 0,3% |
| DENK | 103 | 12,3% | 6,7% | +5,6 pp | 0,4% |
| VVD | 75 | 8,9% | 11,4% | −2,5 pp | 0,2% |
| SP | 68 | 8,1% | 7,5% | +0,6 pp | 0,3% |
| PvdA | 56 | 6,7% | 10,7% | −4,0 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 48 | 5,7% | 7,1% | −1,4 pp | 0,2% |
| Amsterdam BIJ1 | 13 | 1,5% | 1,9% | −0,3 pp | 0,2% |
| ChristenUnie | 12 | 1,4% | 2,0% | −0,5 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 10 | 1,2% | 5,8% | −4,6 pp | 0,0% |
| Piratenpartij Amsterdam | 9 | 1,1% | 1,3% | −0,2 pp | 0,2% |
| CDA | 7 | 0,8% | 3,5% | −2,6 pp | 0,1% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 7 | 0,8% | 2,2% | −1,4 pp | 0,1% |
| BIpartij | 6 | 0,7% | 0,2% | +0,5 pp | 0,9% |
| Platform Amsterdam | 2 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp | 0,1% |
| blanco | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,2 pp | 0,7% |
| Anti-Scooter Partij | 2 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 0,3% |
| Blije Burgers | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,6% |
| 50PLUS | 2 | 0,2% | 1,2% | −1,0 pp | 0,0% |
| destemvandestraat | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,1 pp | 0,1% |
| U-Buntu Connected Front UCF | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp | 0,1% |
| Partij voor Iedereen | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 0,4% |
| 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,4% | |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| SAMEN | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Carryonthemove | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| QUEER | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Blanco | 9 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 8 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Femke Roosma (GROENLINKS) · 82 stemmen · 9,8% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 59 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 48 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Eric van der Burg (VVD) · 37 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Mascha ten Bruggencate (D66) · 35 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Marjolein Moorman (PvdA) · 35 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Laurens Ivens (SP) · 33 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Numan Yilmaz (DENK) · 29 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Ayşegül Kiliç (DENK) · 24 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 23 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 23 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Mourad Taimounti (DENK) · 21 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Marianne Poot (VVD) · 18 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Marijn Bosman (D66) · 14 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Dorrit de Jong (GROENLINKS) · 12 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +8,8 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 76e van de 559 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0124% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 414 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 777 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 80 |
| Toegelaten kiezers | 857 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 856 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 17 (2,0%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,99% van de stembiljetten, tegen 1,28% in Amsterdam en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Multifunctioneel Centrum Binnenhof 842 stemmen · VVD 21%
- School Het Gein 838 stemmen · PvdA 15%
- Apollohal 842 stemmen · VVD 22%
- UvA - locatie P.C. Hoofthuis 838 stemmen · GROENLINKS 27%
- De Klinker 845 stemmen · GROENLINKS 20%
- De Bogt Westerbeer 837 stemmen · GROENLINKS 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.