Stembureau Int.Instituut voor Sociale Geschiedenis(IISG) in Amsterdam (2018)
Hier waren 613 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 598 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 28,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 172 | 28,8% | 20,4% | +8,3 pp | 0,2% |
| PvdA | 75 | 12,5% | 10,7% | +1,8 pp | 0,2% |
| D66 | 65 | 10,9% | 16,1% | −5,2 pp | 0,1% |
| SP | 55 | 9,2% | 7,5% | +1,7 pp | 0,2% |
| VVD | 52 | 8,7% | 11,4% | −2,7 pp | 0,1% |
| Partij voor de Dieren | 44 | 7,4% | 7,1% | +0,3 pp | 0,2% |
| DENK | 30 | 5,0% | 6,7% | −1,6 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 23 | 3,8% | 5,8% | −1,9 pp | 0,1% |
| Piratenpartij Amsterdam | 17 | 2,8% | 1,3% | +1,6 pp | 0,4% |
| Amsterdam BIJ1 | 14 | 2,3% | 1,9% | +0,4 pp | 0,2% |
| CDA | 12 | 2,0% | 3,5% | −1,4 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 9 | 1,5% | 2,0% | −0,5 pp | 0,1% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 8 | 1,3% | 2,2% | −0,9 pp | 0,1% |
| Blije Burgers | 7 | 1,2% | 0,1% | +1,1 pp | 2,2% |
| 50PLUS | 4 | 0,7% | 1,2% | −0,6 pp | 0,1% |
| destemvandestraat | 2 | 0,3% | 0,3% | +0,1 pp | 0,2% |
| SGP | 2 | 0,3% | 0,2% | +0,2 pp | 0,4% |
| Anti-Scooter Partij | 2 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 0,3% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 2 | 0,3% | 0,0% | +0,3 pp | 2,2% |
| Platform Amsterdam | 1 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp | 0,1% |
| BIpartij | 1 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp | 0,2% |
| 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,4% | |
| U-Buntu Connected Front UCF | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| blanco | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor Iedereen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| SAMEN | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Carryonthemove | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| QUEER | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Blanco | 7 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Femke Roosma (GROENLINKS) · 68 stemmen · 11,4% van alle stemmen hier
- Marjolein Moorman (PvdA) · 55 stemmen · 9,2% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 45 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Eric van der Burg (VVD) · 29 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 27 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Mascha ten Bruggencate (D66) · 20 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Laurens Ivens (SP) · 18 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 18 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (Forum voor Democratie) · 17 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Marianne Poot (VVD) · 12 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Nicole Temmink (SP) · 12 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 12 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Sylvana Simons (Amsterdam BIJ1) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Mourad Taimounti (DENK) · 10 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 9 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +8,3 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 295e van de 559 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0089% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 581 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 559 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 54 |
| Toegelaten kiezers | 613 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 608 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −5 |
| Blanco en ongeldig | 10 (1,6%) |
Er zijn 5 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,64% van de stembiljetten, tegen 1,28% in Amsterdam en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Scouting Oost 1 599 stemmen · GROENLINKS 24%
- Basisschool de Waaier 597 stemmen · DENK 23%
- Centraal Station - Restaurant 1e klas Heineken Bar 599 stemmen · GROENLINKS 31%
- Dorpshuis de Beke 597 stemmen · GROENLINKS 16%
- Van Hogendorphal 600 stemmen · GROENLINKS 31%
- Zuidpool 597 stemmen · GROENLINKS 24%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.