Stembureau Het Claverhuis in Amsterdam (2018)
Hier waren 1.226 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 1.216 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 22,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 278 | 22,9% | 20,4% | +2,4 pp | 0,4% |
| D66 | 230 | 18,9% | 16,1% | +2,9 pp | 0,4% |
| VVD | 180 | 14,8% | 11,4% | +3,4 pp | 0,5% |
| PvdA | 131 | 10,8% | 10,7% | +0,1 pp | 0,4% |
| SP | 109 | 9,0% | 7,5% | +1,5 pp | 0,4% |
| Partij voor de Dieren | 90 | 7,4% | 7,1% | +0,3 pp | 0,4% |
| Forum voor Democratie | 81 | 6,7% | 5,8% | +0,9 pp | 0,4% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 23 | 1,9% | 2,2% | −0,3 pp | 0,3% |
| Piratenpartij Amsterdam | 17 | 1,4% | 1,3% | +0,1 pp | 0,4% |
| CDA | 16 | 1,3% | 3,5% | −2,1 pp | 0,1% |
| Amsterdam BIJ1 | 15 | 1,2% | 1,9% | −0,7 pp | 0,2% |
| 50PLUS | 12 | 1,0% | 1,2% | −0,2 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 8 | 0,7% | 2,0% | −1,3 pp | 0,1% |
| Anti-Scooter Partij | 7 | 0,6% | 0,2% | +0,4 pp | 1,0% |
| DENK | 6 | 0,5% | 6,7% | −6,2 pp | 0,0% |
| destemvandestraat | 4 | 0,3% | 0,3% | +0,1 pp | 0,4% |
| BIpartij | 4 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 0,6% |
| Platform Amsterdam | 1 | 0,1% | 0,4% | −0,3 pp | 0,1% |
| SGP | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,2% |
| blanco | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,4% |
| Partij voor Iedereen | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,4% |
| SAMEN | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,3 pp | 0,1% |
| U-Buntu Connected Front UCF | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Blije Burgers | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Carryonthemove | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| QUEER | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 8 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Eric van der Burg (VVD) · 105 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 98 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
- Marjolein Moorman (PvdA) · 97 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
- Femke Roosma (GROENLINKS) · 88 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 86 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Laurens Ivens (SP) · 67 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (Forum voor Democratie) · 67 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Mascha ten Bruggencate (D66) · 56 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 42 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Marianne Poot (VVD) · 31 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 26 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Nicole Temmink (SP) · 16 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 16 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Eva Akerboom (Partij voor de Dieren) · 16 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Wil van Soest (Partij van de Ouderen (P.v.d.O.)) · 16 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier −6,2 pp minder dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 1e van de 559 stembureaus: 0,4% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0180% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 285 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.127 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 99 |
| Toegelaten kiezers | 1.226 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.227 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 11 (0,9%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,90% van de stembiljetten, tegen 1,28% in Amsterdam en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Knijn Bowling 1.197 stemmen · VVD 25%
- De Nieuwe KHL 1.195 stemmen · GROENLINKS 24%
- Obrechtkerk 1.184 stemmen · VVD 30%
- Katholieke Basisschool Willibrord 1.170 stemmen · VVD 24%
- Korfbalvereniging Swift 1.170 stemmen · GROENLINKS 23%
- OLVG locatie Oost 1.147 stemmen · GROENLINKS 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.