Stembureau Stembureau Gymzaal Nicolaas Maesschool in Amsterdam (2022)
Postcode 1071 SK · Wijk Museumkwartier
Hier waren 735 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 731 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 23,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 170 | 23,3% | 10,5% | +12,7 pp | 0,5% |
| D66 | 159 | 21,8% | 13,8% | +8,0 pp | 0,4% |
| PvdA | 122 | 16,7% | 17,6% | −0,9 pp | 0,2% |
| GROENLINKS | 83 | 11,4% | 14,8% | −3,5 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 34 | 4,7% | 6,8% | −2,1 pp | 0,2% |
| Volt | 32 | 4,4% | 4,3% | +0,1 pp | 0,2% |
| CDA | 31 | 4,2% | 2,5% | +1,7 pp | 0,4% |
| JA21 | 28 | 3,8% | 4,2% | −0,4 pp | 0,2% |
| Amsterdam BIJ1 | 20 | 2,7% | 7,0% | −4,2 pp | 0,1% |
| SP | 14 | 1,9% | 4,3% | −2,4 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 7 | 1,0% | 2,1% | −1,1 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 7 | 1,0% | 1,5% | −0,5 pp | 0,1% |
| De Groenen Basis Piraten | 6 | 0,8% | 1,4% | −0,6 pp | 0,1% |
| BVNL | 6 | 0,8% | 0,5% | +0,3 pp | 0,3% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 4 | 0,5% | 1,7% | −1,1 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 2 | 0,3% | 0,6% | −0,3 pp | 0,1% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 1 | 0,1% | 0,7% | −0,6 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 0,9% |
| St3m | 1 | 0,1% | 0,5% | −0,4 pp | 0,1% |
| SGP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,3% |
| 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,3% | |
| DFP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,2% |
| DENK | 0 | 0,0% | 4,0% | −4,0 pp | 0,0% |
| GO | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Blanco | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Claire Martens (VVD) · 135 stemmen · 18,5% van alle stemmen hier
- Marjolein Moorman (PvdA) · 104 stemmen · 14,2% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 70 stemmen · 9,6% van alle stemmen hier
- Danielle de Jager (D66) · 42 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 27 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Diederik Boomsma (CDA) · 24 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (JA21) · 24 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 21 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 21 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 21 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Kune Burgers (VVD) · 10 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Yasmine Bentoumya (GROENLINKS) · 9 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
- Remine Alberts-Oosterbaan (SP) · 9 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
- Yassmine El Ksaihi (D66) · 8 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
- Claudia van Zanten (VVD) · 7 stemmen · 1,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +12,7 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 141e van de 589 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0106% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 444 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 663 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 72 |
| Toegelaten kiezers | 735 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 736 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,7%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,68% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau Tent IJselplein 732 stemmen · D66 22%
- Stembureau Noorderkerk 728 stemmen · PvdA 19%
- Stembureau RAI 732 stemmen · D66 21%
- Stembureau School De Witte Olifant 727 stemmen · PvdA 23%
- Stembureau BAC 732 stemmen · PvdA 21%
- Stembureau Matchzo 722 stemmen · VVD 17%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.