Stembureau Stembureau Gymzaal EGoli in Amsterdam (2022)
Postcode 1103 AC · Wijk Ganzenhoef e.o.
Hier waren 269 kiezers toegelaten (0,1% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 271 geldige stemmen uitgebracht. Amsterdam BIJ1 werd hier de grootste met 19,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Amsterdam BIJ1 | 52 | 19,2% | 7,0% | +12,2 pp | 0,2% |
| PvdA | 51 | 18,8% | 17,6% | +1,2 pp | 0,1% |
| GROENLINKS | 32 | 11,8% | 14,8% | −3,0 pp | 0,1% |
| DENK | 28 | 10,3% | 4,0% | +6,3 pp | 0,2% |
| ChristenUnie | 24 | 8,9% | 1,5% | +7,4 pp | 0,5% |
| D66 | 17 | 6,3% | 13,8% | −7,5 pp | 0,0% |
| VVD | 15 | 5,5% | 10,5% | −5,0 pp | 0,0% |
| Partij voor de Dieren | 10 | 3,7% | 6,8% | −3,1 pp | 0,0% |
| JA21 | 7 | 2,6% | 4,2% | −1,6 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 6 | 2,2% | 2,1% | +0,2 pp | 0,1% |
| Volt | 6 | 2,2% | 4,3% | −2,1 pp | 0,0% |
| SP | 5 | 1,8% | 4,3% | −2,5 pp | 0,0% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 3 | 1,1% | 0,7% | +0,4 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 3 | 1,1% | 0,6% | +0,5 pp | 0,2% |
| BVNL | 3 | 1,1% | 0,5% | +0,6 pp | 0,2% |
| CDA | 2 | 0,7% | 2,5% | −1,8 pp | 0,0% |
| De Groenen Basis Piraten | 2 | 0,7% | 1,4% | −0,7 pp | 0,0% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 1 | 0,4% | 1,7% | −1,3 pp | 0,0% |
| St3m | 1 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp | 0,1% |
| SGP | 1 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp | 0,3% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 1 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp | 0,1% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp | 0,1% |
| GO | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| DFP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein Moorman (PvdA) · 33 stemmen · 12,2% van alle stemmen hier
- Jazie Veldhuyzen (Amsterdam BIJ1) · 18 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 12 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Claire Martens (VVD) · 12 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Carla Kabamba (Amsterdam BIJ1) · 9 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Isaura Carrilho (DENK) · 8 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Sheher Khan (DENK) · 7 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Kwame Agyeman (ChristenUnie) · 7 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (JA21) · 7 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 6 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 6 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 6 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Elvira Sweet (PvdA) · 5 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Ibrahim Ghazi (DENK) · 5 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Tunahan Kuzu (DENK) · 5 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Amsterdam BIJ1 haalde hier +12,2 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 502e van de 589 stembureaus: 0,1% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0039% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 1.199 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 234 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 35 |
| Toegelaten kiezers | 269 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 271 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +2 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Er zijn 2 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau A.K.C. Blauw-Wit 271 stemmen · GROENLINKS 20%
- Stembureau Gymzaal 269 stemmen · D66 18%
- Stembureau Café Casa Sofia 272 stemmen · PvdA 21%
- Stembureau Gymzaal Kortvoort 269 stemmen · Amsterdam BIJ1 19%
- Stembureau OBS Het Vogelnest 273 stemmen · PvdA 22%
- Stembureau Sportzaal J.F. van Hengelstraat 269 stemmen · PvdA 30%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.