Stembureau Stembureau Grand Café Noorderpark in Amsterdam (2022)
Postcode 1032 VS · Wijk Volewijck
Hier waren 506 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 500 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 20,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 100 | 20,0% | 14,8% | +5,2 pp | 0,2% |
| PvdA | 92 | 18,4% | 17,6% | +0,8 pp | 0,2% |
| Amsterdam BIJ1 | 46 | 9,2% | 7,0% | +2,2 pp | 0,2% |
| D66 | 43 | 8,6% | 13,8% | −5,2 pp | 0,1% |
| Partij voor de Dieren | 37 | 7,4% | 6,8% | +0,6 pp | 0,2% |
| VVD | 29 | 5,8% | 10,5% | −4,7 pp | 0,1% |
| JA21 | 28 | 5,6% | 4,2% | +1,4 pp | 0,2% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 26 | 5,2% | 1,7% | +3,5 pp | 0,5% |
| SP | 22 | 4,4% | 4,3% | +0,1 pp | 0,2% |
| DENK | 17 | 3,4% | 4,0% | −0,6 pp | 0,1% |
| Volt | 12 | 2,4% | 4,3% | −1,9 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 11 | 2,2% | 2,1% | +0,1 pp | 0,2% |
| ChristenUnie | 10 | 2,0% | 1,5% | +0,5 pp | 0,2% |
| De Groenen Basis Piraten | 9 | 1,8% | 1,4% | +0,4 pp | 0,2% |
| CDA | 3 | 0,6% | 2,5% | −1,9 pp | 0,0% |
| DFP | 3 | 0,6% | 0,1% | +0,5 pp | 0,7% |
| BVNL | 3 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp | 0,2% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 2 | 0,4% | 0,7% | −0,3 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 2 | 0,4% | 0,6% | −0,2 pp | 0,1% |
| SGP | 2 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp | 0,7% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 2 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp | 0,1% |
| St3m | 1 | 0,2% | 0,5% | −0,3 pp | 0,1% |
| GO | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein Moorman (PvdA) · 76 stemmen · 15,2% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 29 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (JA21) · 26 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 24 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Wilhelmina van Soest (Partij van de Ouderen (P.v.d.O.)) · 21 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Claire Martens (VVD) · 19 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Danielle de Jager (D66) · 14 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Remine Alberts-Oosterbaan (SP) · 14 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 13 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 13 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 13 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Nilab Ahmadi (Amsterdam BIJ1) · 11 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Carla Kabamba (Amsterdam BIJ1) · 9 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 9 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Martine Doppen (GROENLINKS) · 8 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +5,2 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 298e van de 589 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0072% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 650 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 449 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 57 |
| Toegelaten kiezers | 506 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 505 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 5 (1,0%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,99% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau Brede Mgr. Bekkersschool 500 stemmen · DENK 28%
- Stembureau Scheepvaartmuseum 500 stemmen · PvdA 21%
- Stembureau Vrouw en Vaart 501 stemmen · PvdA 17%
- Stembureau Hogeschool van Amsterdam, Leeuwenburg 498 stemmen · D66 16%
- Stembureau Stadsloket Zuid 501 stemmen · PvdA 19%
- Stembureau Huis van de Wijk 497 stemmen · PvdA 15%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.