Stembureau Gereformeerde Gemeente Amsterdam in Amsterdam (2018)
Hier waren 327 kiezers toegelaten (0,1% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 324 geldige stemmen uitgebracht. Forum voor Democratie werd hier de grootste met 18,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Forum voor Democratie | 61 | 18,8% | 5,8% | +13,1 pp | 0,3% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 45 | 13,9% | 2,2% | +11,7 pp | 0,6% |
| SP | 41 | 12,7% | 7,5% | +5,1 pp | 0,2% |
| PvdA | 38 | 11,7% | 10,7% | +1,0 pp | 0,1% |
| D66 | 31 | 9,6% | 16,1% | −6,5 pp | 0,1% |
| VVD | 25 | 7,7% | 11,4% | −3,7 pp | 0,1% |
| GROENLINKS | 20 | 6,2% | 20,4% | −14,2 pp | 0,0% |
| Partij voor de Dieren | 15 | 4,6% | 7,1% | −2,5 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 15 | 4,6% | 1,2% | +3,4 pp | 0,4% |
| DENK | 11 | 3,4% | 6,7% | −3,3 pp | 0,0% |
| CDA | 10 | 3,1% | 3,5% | −0,4 pp | 0,1% |
| Piratenpartij Amsterdam | 4 | 1,2% | 1,3% | −0,0 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 3 | 0,9% | 2,0% | −1,0 pp | 0,0% |
| SGP | 1 | 0,3% | 0,2% | +0,2 pp | 0,2% |
| Partij voor Iedereen | 1 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 0,4% |
| SAMEN | 1 | 0,3% | 0,3% | −0,0 pp | 0,1% |
| Anti-Scooter Partij | 1 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 0,1% |
| Blije Burgers | 1 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 0,3% |
| Platform Amsterdam | 0 | 0,0% | 0,4% | −0,4 pp | 0,0% |
| destemvandestraat | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| U-Buntu Connected Front UCF | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| BIpartij | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| blanco | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Amsterdam BIJ1 | 0 | 0,0% | 1,9% | −1,9 pp | 0,0% |
| Carryonthemove | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| QUEER | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Annabel Nanninga (Forum voor Democratie) · 43 stemmen · 13,3% van alle stemmen hier
- Marjolein Moorman (PvdA) · 32 stemmen · 9,9% van alle stemmen hier
- Wil van Soest (Partij van de Ouderen (P.v.d.O.)) · 31 stemmen · 9,6% van alle stemmen hier
- Laurens Ivens (SP) · 27 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
- Eric van der Burg (VVD) · 17 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 14 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Mascha ten Bruggencate (D66) · 9 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 9 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 8 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Femke Roosma (GROENLINKS) · 8 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Ellen Schutten (50PLUS) · 8 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Nicole Temmink (SP) · 6 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Diederik Boomsma (CDA) · 6 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Theo Hiddema (Forum voor Democratie) · 6 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Thierry Baudet (Forum voor Democratie) · 6 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier −14,2 pp minder dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 536e van de 559 stembureaus: 0,1% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0048% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 1.071 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 320 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 7 |
| Toegelaten kiezers | 327 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 327 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,9%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,92% van de stembiljetten, tegen 1,28% in Amsterdam en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Basisschool De Toekomst 325 stemmen · GROENLINKS 24%
- Timotheusschool 318 stemmen · DENK 54%
- IJburg College 2 327 stemmen · GROENLINKS 38%
- Timotheusschool 318 stemmen · DENK 52%
- OBS De Driemaster 328 stemmen · GROENLINKS 16%
- Basisschool De Achtsprong 317 stemmen · GROENLINKS 16%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.