Stembureau Stembureau FNV Vakbondshuis in Amsterdam (2022)
Postcode 1062 DB · Wijk Overtoomse Veld
Hier waren 184 kiezers toegelaten (0,1% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 184 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 19,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 36 | 19,6% | 13,8% | +5,8 pp | 0,1% |
| DENK | 31 | 16,8% | 4,0% | +12,8 pp | 0,2% |
| GROENLINKS | 23 | 12,5% | 14,8% | −2,3 pp | 0,0% |
| PvdA | 20 | 10,9% | 17,6% | −6,7 pp | 0,0% |
| Amsterdam BIJ1 | 14 | 7,6% | 7,0% | +0,6 pp | 0,1% |
| VVD | 12 | 6,5% | 10,5% | −4,0 pp | 0,0% |
| Volt | 12 | 6,5% | 4,3% | +2,2 pp | 0,1% |
| JA21 | 9 | 4,9% | 4,2% | +0,7 pp | 0,1% |
| Partij voor de Dieren | 6 | 3,3% | 6,8% | −3,5 pp | 0,0% |
| ChristenUnie | 5 | 2,7% | 1,5% | +1,2 pp | 0,1% |
| CDA | 4 | 2,2% | 2,5% | −0,4 pp | 0,0% |
| De Groenen Basis Piraten | 4 | 2,2% | 1,4% | +0,7 pp | 0,1% |
| SP | 3 | 1,6% | 4,3% | −2,7 pp | 0,0% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 2 | 1,1% | 0,5% | +0,6 pp | 0,1% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 1 | 0,5% | 1,7% | −1,1 pp | 0,0% |
| 50PLUS | 1 | 0,5% | 0,6% | −0,1 pp | 0,1% |
| DFP | 1 | 0,5% | 0,1% | +0,4 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 0 | 0,0% | 2,1% | −2,1 pp | 0,0% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 0 | 0,0% | 0,7% | −0,7 pp | 0,0% |
| GO | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| St3m | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Süleyman Koyuncu (DENK) · 15 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
- Marjolein Moorman (PvdA) · 12 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 10 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 8 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 8 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Danielle de Jager (D66) · 8 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Claire Martens (VVD) · 8 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Yassmine El Ksaihi (D66) · 7 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 6 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (JA21) · 6 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Sheher Khan (DENK) · 5 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Jazie Veldhuyzen (Amsterdam BIJ1) · 5 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Sofyan Mbarki (PvdA) · 4 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Carla Kabamba (Amsterdam BIJ1) · 4 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Nazmi Türkkol (D66) · 3 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier +12,8 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 560e van de 589 stembureaus: 0,1% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0027% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 1.766 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 169 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 15 |
| Toegelaten kiezers | 184 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 185 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,5%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,54% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau Gemeente Gebouw Cruquiusweg 5 185 stemmen · PvdA 21%
- Stembureau Gymzaal 184 stemmen · VVD 25%
- Stembureau Wijkgebouw Schellingwoude 187 stemmen · PvdA 22%
- Stembureau Gymzaal 182 stemmen · VVD 37%
- Stembureau Weteringkerk 188 stemmen · PvdA 19%
- Stembureau Zaalverhuur de Diamant 176 stemmen · VVD 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.