Stembureau Stembureau De Zuiderkerk in Amsterdam (2022)
Postcode 1011 WB · Wijk Nieuwmarkt/Lastage
Hier waren 441 kiezers toegelaten (0,1% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 441 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 24,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 107 | 24,3% | 17,6% | +6,7 pp | 0,2% |
| GROENLINKS | 68 | 15,4% | 14,8% | +0,6 pp | 0,1% |
| Partij voor de Dieren | 45 | 10,2% | 6,8% | +3,4 pp | 0,2% |
| Amsterdam BIJ1 | 42 | 9,5% | 7,0% | +2,6 pp | 0,2% |
| D66 | 41 | 9,3% | 13,8% | −4,5 pp | 0,1% |
| VVD | 36 | 8,2% | 10,5% | −2,4 pp | 0,1% |
| Volt | 25 | 5,7% | 4,3% | +1,3 pp | 0,2% |
| SP | 20 | 4,5% | 4,3% | +0,2 pp | 0,1% |
| De Groenen Basis Piraten | 11 | 2,5% | 1,4% | +1,1 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 9 | 2,0% | 2,1% | −0,0 pp | 0,1% |
| JA21 | 9 | 2,0% | 4,2% | −2,2 pp | 0,1% |
| CDA | 5 | 1,1% | 2,5% | −1,4 pp | 0,1% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 4 | 0,9% | 1,7% | −0,7 pp | 0,1% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 4 | 0,9% | 0,7% | +0,2 pp | 0,2% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 3 | 0,7% | 0,5% | +0,2 pp | 0,2% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 3 | 0,7% | 0,3% | +0,4 pp | 0,4% |
| BVNL | 2 | 0,5% | 0,5% | −0,1 pp | 0,1% |
| DENK | 1 | 0,2% | 4,0% | −3,8 pp | 0,0% |
| ChristenUnie | 1 | 0,2% | 1,5% | −1,3 pp | 0,0% |
| GO | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,2 pp | 0,5% |
| St3m | 1 | 0,2% | 0,5% | −0,3 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 1 | 0,2% | 0,6% | −0,4 pp | 0,1% |
| SGP | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,3% |
| DFP | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,2% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein Moorman (PvdA) · 84 stemmen · 19,0% van alle stemmen hier
- Claire Martens (VVD) · 23 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 21 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Nilab Ahmadi (Amsterdam BIJ1) · 21 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 21 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 18 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 16 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Remine Alberts-Oosterbaan (SP) · 16 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 15 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Danielle de Jager (D66) · 10 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 9 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Jazie Veldhuyzen (Amsterdam BIJ1) · 9 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (JA21) · 8 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Yasmine Bentoumya (GROENLINKS) · 7 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Nikita Shahbazi (Partij voor de Dieren) · 6 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PvdA haalde hier +6,7 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 342e van de 589 stembureaus: 0,1% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0064% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 737 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 396 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 45 |
| Toegelaten kiezers | 441 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 442 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,23% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau A.K.C. Blauw-Wit 442 stemmen · GROENLINKS 21%
- Stembureau OBS De Klimop 441 stemmen · PvdA 20%
- Stembureau UvA - locatie P.C. Hoofthuis 444 stemmen · GROENLINKS 22%
- Stembureau Sporthal Wethouder Verheij 438 stemmen · PvdA 18%
- Stembureau Openbare Bibliotheek Amsterdam 445 stemmen · GROENLINKS 20%
- Stembureau Centrum voor Ouderen De Boeg 436 stemmen · GROENLINKS 14%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.