Stembureau De Kazerne in Amsterdam (2023)
Postcode 1106 AK · Wijk Reigersbos
Hier zijn 810 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 26,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 211 | 26,0% | 33,8% | −7,7 pp | 0,1% |
| Nieuw Sociaal Contract | 131 | 16,2% | 6,6% | +9,6 pp | 0,5% |
| PVV | 117 | 14,4% | 9,6% | +4,8 pp | 0,3% |
| VVD | 70 | 8,6% | 11,8% | −3,1 pp | 0,1% |
| BIJ1 | 58 | 7,2% | 2,3% | +4,9 pp | 0,6% |
| SP | 44 | 5,4% | 3,2% | +2,2 pp | 0,3% |
| DENK | 35 | 4,3% | 7,5% | −3,2 pp | 0,1% |
| D66 | 27 | 3,3% | 9,9% | −6,5 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 27 | 3,3% | 2,1% | +1,3 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 24 | 3,0% | 4,8% | −1,8 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 17 | 2,1% | 1,0% | +1,1 pp | 0,4% |
| BBB | 13 | 1,6% | 1,0% | +0,6 pp | 0,3% |
| CDA | 12 | 1,5% | 0,9% | +0,6 pp | 0,3% |
| 50PLUS | 7 | 0,9% | 0,3% | +0,6 pp | 0,6% |
| Volt | 7 | 0,9% | 3,8% | −3,0 pp | 0,0% |
| JA21 | 2 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp | 0,1% |
| Nederland met een PLAN | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,2 pp | 0,6% |
| SGP | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,4% |
| BVNL / Groep Van Haga | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp | 0,1% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 0,4% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,1% |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 0,8% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Nieuw Sociaal Contract haalde hier +9,6 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 234e van de 496 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0079% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 519 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Willem de Zwijgerkerk 811 stemmen · GroenLinks-PvdA 33%
- Zorgcentrum Leo Polak 810 stemmen · DENK 26%
- Brede Mgr. Bekkersschool 816 stemmen · DENK 35%
- De Spaarndammerhout 809 stemmen · GroenLinks-PvdA 41%
- Gebouw Tugela 85 817 stemmen · GroenLinks-PvdA 37%
- Gymzaal Boven 't IJ Montessorischool 809 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.