Stembureau De Coenen in Amsterdam (2018)
Hier waren 793 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 786 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 22,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 178 | 22,6% | 20,4% | +2,2 pp | 0,3% |
| PvdA | 143 | 18,2% | 10,7% | +7,5 pp | 0,4% |
| D66 | 140 | 17,8% | 16,1% | +1,8 pp | 0,3% |
| VVD | 105 | 13,4% | 11,4% | +1,9 pp | 0,3% |
| SP | 61 | 7,8% | 7,5% | +0,3 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 53 | 6,7% | 7,1% | −0,4 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 31 | 3,9% | 5,8% | −1,8 pp | 0,2% |
| CDA | 24 | 3,1% | 3,5% | −0,4 pp | 0,2% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 13 | 1,7% | 2,2% | −0,6 pp | 0,2% |
| ChristenUnie | 10 | 1,3% | 2,0% | −0,7 pp | 0,1% |
| Amsterdam BIJ1 | 8 | 1,0% | 1,9% | −0,9 pp | 0,1% |
| Piratenpartij Amsterdam | 5 | 0,6% | 1,3% | −0,6 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 4 | 0,5% | 1,2% | −0,7 pp | 0,1% |
| SGP | 2 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 0,4% |
| SAMEN | 2 | 0,3% | 0,3% | −0,1 pp | 0,2% |
| Anti-Scooter Partij | 2 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 0,3% |
| DENK | 1 | 0,1% | 6,7% | −6,5 pp | 0,0% |
| destemvandestraat | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,1 pp | 0,1% |
| BIpartij | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,2% |
| Blije Burgers | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,3% |
| 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 0,4% | |
| Platform Amsterdam | 0 | 0,0% | 0,4% | −0,4 pp | 0,0% |
| U-Buntu Connected Front UCF | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| blanco | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor Iedereen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Carryonthemove | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| QUEER | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein Moorman (PvdA) · 116 stemmen · 14,8% van alle stemmen hier
- Femke Roosma (GROENLINKS) · 72 stemmen · 9,2% van alle stemmen hier
- Eric van der Burg (VVD) · 53 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 48 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 43 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Mascha ten Bruggencate (D66) · 36 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Laurens Ivens (SP) · 33 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 27 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Marianne Poot (VVD) · 21 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (Forum voor Democratie) · 21 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 14 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Paul Guldemond (D66) · 11 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 11 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Nicole Temmink (SP) · 10 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Diederik Boomsma (CDA) · 10 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PvdA haalde hier +7,5 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 113e van de 559 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0116% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 442 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 704 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 89 |
| Toegelaten kiezers | 793 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 790 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −3 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,5%) |
Er zijn 3 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,51% van de stembiljetten, tegen 1,28% in Amsterdam en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- St. Ignatius Gymnasium 787 stemmen · VVD 25%
- Westerkerk 783 stemmen · D66 22%
- Flatgebouw Baarsstraat 788 stemmen · D66 21%
- Huis van de Wijk Olympus 782 stemmen · GROENLINKS 21%
- Zorgcentrum De Buitenhof 790 stemmen · VVD 22%
- Westerkerk 780 stemmen · D66 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.