Stembureau Crea Cultureel Studentencentrum in Amsterdam (2018)
Hier waren 717 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 712 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 31,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 225 | 31,6% | 20,4% | +11,2 pp | 0,3% |
| D66 | 166 | 23,3% | 16,1% | +7,3 pp | 0,3% |
| PvdA | 67 | 9,4% | 10,7% | −1,3 pp | 0,2% |
| VVD | 67 | 9,4% | 11,4% | −2,0 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 61 | 8,6% | 7,1% | +1,5 pp | 0,2% |
| SP | 48 | 6,7% | 7,5% | −0,8 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 27 | 3,8% | 5,8% | −2,0 pp | 0,1% |
| Amsterdam BIJ1 | 12 | 1,7% | 1,9% | −0,2 pp | 0,2% |
| Piratenpartij Amsterdam | 10 | 1,4% | 1,3% | +0,1 pp | 0,2% |
| CDA | 9 | 1,3% | 3,5% | −2,2 pp | 0,1% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 7 | 1,0% | 2,2% | −1,2 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 6 | 0,8% | 2,0% | −1,1 pp | 0,1% |
| BIpartij | 2 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 0,3% |
| 50PLUS | 2 | 0,3% | 1,2% | −0,9 pp | 0,0% |
| destemvandestraat | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,1 pp | 0,1% |
| blanco | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 0,4% |
| QUEER | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 0,4% |
| DENK | 0 | 0,0% | 6,7% | −6,7 pp | 0,0% |
| Platform Amsterdam | 0 | 0,0% | 0,4% | −0,4 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| U-Buntu Connected Front UCF | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Partij voor Iedereen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| SAMEN | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Anti-Scooter Partij | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Blije Burgers | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Carryonthemove | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Femke Roosma (GROENLINKS) · 65 stemmen · 9,1% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 59 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 59 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
- Marjolein Moorman (PvdA) · 46 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Eric van der Burg (VVD) · 39 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Mascha ten Bruggencate (D66) · 36 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Laurens Ivens (SP) · 26 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 25 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 25 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (Forum voor Democratie) · 18 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Dorrit de Jong (GROENLINKS) · 16 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 15 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Marianne Poot (VVD) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Shazia Russo-Ishaq (GROENLINKS) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Marijn Bosman (D66) · 11 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +11,2 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 164e van de 559 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0105% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 488 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 676 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 41 |
| Toegelaten kiezers | 717 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 717 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,7%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,70% van de stembiljetten, tegen 1,28% in Amsterdam en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Sporthal Wethouder Verheij 715 stemmen · GROENLINKS 26%
- de Wiltzangh 709 stemmen · GROENLINKS 25%
- Frankendael, locatie Von Liebigweg 717 stemmen · GROENLINKS 18%
- Pastorie Vredeskerk 708 stemmen · D66 22%
- Tuinstadhuis Geuzenveld 720 stemmen · DENK 28%
- Stadsdeel Kantoor Amsterdam-Noord 707 stemmen · GROENLINKS 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.