Stembureau Concertgebouw in Amsterdam (2018)
Hier waren 712 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 703 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 26,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 188 | 26,7% | 16,1% | +10,7 pp | 0,3% |
| VVD | 152 | 21,6% | 11,4% | +10,2 pp | 0,4% |
| GROENLINKS | 122 | 17,4% | 20,4% | −3,1 pp | 0,2% |
| PvdA | 87 | 12,4% | 10,7% | +1,7 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 43 | 6,1% | 7,1% | −1,0 pp | 0,2% |
| CDA | 36 | 5,1% | 3,5% | +1,7 pp | 0,3% |
| SP | 24 | 3,4% | 7,5% | −4,1 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 23 | 3,3% | 5,8% | −2,5 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 9 | 1,3% | 2,0% | −0,7 pp | 0,1% |
| Piratenpartij Amsterdam | 5 | 0,7% | 1,3% | −0,6 pp | 0,1% |
| Amsterdam BIJ1 | 4 | 0,6% | 1,9% | −1,3 pp | 0,1% |
| BIpartij | 3 | 0,4% | 0,2% | +0,2 pp | 0,5% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 2 | 0,3% | 2,2% | −1,9 pp | 0,0% |
| Platform Amsterdam | 1 | 0,1% | 0,4% | −0,3 pp | 0,1% |
| destemvandestraat | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,1 pp | 0,1% |
| SAMEN | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp | 0,1% |
| Anti-Scooter Partij | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 1 | 0,1% | 1,2% | −1,1 pp | 0,0% |
| DENK | 0 | 0,0% | 6,7% | −6,7 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| U-Buntu Connected Front UCF | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| blanco | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor Iedereen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Blije Burgers | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Carryonthemove | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| QUEER | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Reinier van Dantzig (D66) · 87 stemmen · 12,4% van alle stemmen hier
- Eric van der Burg (VVD) · 78 stemmen · 11,1% van alle stemmen hier
- Marjolein Moorman (PvdA) · 68 stemmen · 9,7% van alle stemmen hier
- Mascha ten Bruggencate (D66) · 49 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Femke Roosma (GROENLINKS) · 40 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 39 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 25 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Marianne Poot (VVD) · 24 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (Forum voor Democratie) · 19 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 15 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Hala Naoum Nehme (VVD) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Laurens Ivens (SP) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Ben Ebbinge (CDA) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Diederik Boomsma (CDA) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 11 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +10,7 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 172e van de 559 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0104% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 494 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 650 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 62 |
| Toegelaten kiezers | 712 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 710 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −2 |
| Blanco en ongeldig | 7 (1,0%) |
Er zijn 2 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,99% van de stembiljetten, tegen 1,28% in Amsterdam en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Jeugdtheater De Krakeling 704 stemmen · GROENLINKS 22%
- Kensho Premium Fitness 703 stemmen · GROENLINKS 27%
- Gymzaal bij school De Ark 704 stemmen · CDA 17%
- OBS Twiskeschool 703 stemmen · GROENLINKS 16%
- Nieuw Vredenburgh 705 stemmen · D66 22%
- Het JAV'ART Huis 702 stemmen · GROENLINKS 27%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.