Stembureau Stembureau Brandweerkazerne in Amsterdam (2022)
Postcode 1381 CZ · Wijk Weesp Binnenstad/Zuid
Hier waren 823 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 806 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 16,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 135 | 16,7% | 10,5% | +6,2 pp | 0,4% |
| CDA | 128 | 15,9% | 2,5% | +13,3 pp | 1,5% |
| PvdA | 99 | 12,3% | 17,6% | −5,3 pp | 0,2% |
| GROENLINKS | 97 | 12,0% | 14,8% | −2,8 pp | 0,2% |
| D66 | 84 | 10,4% | 13,8% | −3,3 pp | 0,2% |
| JA21 | 81 | 10,0% | 4,2% | +5,8 pp | 0,6% |
| Partij voor de Dieren | 39 | 4,8% | 6,8% | −1,9 pp | 0,2% |
| SP | 24 | 3,0% | 4,3% | −1,3 pp | 0,2% |
| Volt | 22 | 2,7% | 4,3% | −1,6 pp | 0,2% |
| 50PLUS | 20 | 2,5% | 0,6% | +1,9 pp | 1,0% |
| Forum voor Democratie | 19 | 2,4% | 2,1% | +0,3 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 17 | 2,1% | 1,5% | +0,6 pp | 0,4% |
| BVNL | 10 | 1,2% | 0,5% | +0,7 pp | 0,6% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 7 | 0,9% | 1,7% | −0,8 pp | 0,1% |
| St3m | 5 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp | 0,3% |
| Amsterdam BIJ1 | 3 | 0,4% | 7,0% | −6,6 pp | 0,0% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 3 | 0,4% | 0,7% | −0,4 pp | 0,1% |
| SGP | 3 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp | 1,0% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 3 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp | 0,2% |
| 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,6% | |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,2% | 0,3% | −0,0 pp | 0,2% |
| DENK | 1 | 0,1% | 4,0% | −3,9 pp | 0,0% |
| De Groenen Basis Piraten | 1 | 0,1% | 1,4% | −1,3 pp | 0,0% |
| DFP | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 0,2% |
| GO | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Blanco | 14 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Claire Martens (VVD) · 93 stemmen · 11,5% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (JA21) · 77 stemmen · 9,6% van alle stemmen hier
- Marjolein Moorman (PvdA) · 59 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Diederik Boomsma (CDA) · 57 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 42 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Katinka Hilders-van de Wetering (CDA) · 41 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 37 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Danielle de Jager (D66) · 29 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 26 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Bert Keesman (PvdA) · 24 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Remine Alberts-Oosterbaan (SP) · 21 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 20 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Hawre Rahimi (VVD) · 19 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 18 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Hans Burggraaff (CDA) · 16 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Amsterdam BIJ1 haalde hier −6,6 pp minder dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 108e van de 589 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0117% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 403 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 746 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 77 |
| Toegelaten kiezers | 823 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 821 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −2 |
| Blanco en ongeldig | 15 (1,8%) |
Er zijn 2 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,83% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau Vondelkerk 808 stemmen · D66 19%
- Stembureau Pathé Amsterdam Noord 805 stemmen · GROENLINKS 15%
- Stembureau Het Parkhuis 818 stemmen · PvdA 26%
- Stembureau Senioren-flat de Wasknijper 803 stemmen · PvdA 13%
- Stembureau Sporth. Aetsveld 821 stemmen · VVD 17%
- Stembureau Marcanti College 801 stemmen · PvdA 17%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.