Stembureau Bibliotheek Olympisch Kwartier in Amsterdam (2018)
Hier waren 1.034 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 1.018 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 24,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 249 | 24,5% | 11,4% | +13,0 pp | 0,6% |
| D66 | 210 | 20,6% | 16,1% | +4,6 pp | 0,4% |
| GROENLINKS | 145 | 14,2% | 20,4% | −6,2 pp | 0,2% |
| PvdA | 93 | 9,1% | 10,7% | −1,6 pp | 0,3% |
| CDA | 72 | 7,1% | 3,5% | +3,6 pp | 0,6% |
| Partij voor de Dieren | 61 | 6,0% | 7,1% | −1,1 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 60 | 5,9% | 5,8% | +0,1 pp | 0,3% |
| SP | 52 | 5,1% | 7,5% | −2,4 pp | 0,2% |
| DENK | 19 | 1,9% | 6,7% | −4,8 pp | 0,1% |
| Amsterdam BIJ1 | 11 | 1,1% | 1,9% | −0,8 pp | 0,2% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 10 | 1,0% | 2,2% | −1,3 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 8 | 0,8% | 2,0% | −1,2 pp | 0,1% |
| Piratenpartij Amsterdam | 7 | 0,7% | 1,3% | −0,6 pp | 0,2% |
| 50PLUS | 7 | 0,7% | 1,2% | −0,5 pp | 0,2% |
| SGP | 3 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 0,5% |
| Platform Amsterdam | 2 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp | 0,1% |
| destemvandestraat | 2 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 0,2% |
| SAMEN | 2 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 0,2% |
| Anti-Scooter Partij | 2 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp | 0,3% |
| BIpartij | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,2% |
| Partij voor Iedereen | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,4% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 1,1% |
| U-Buntu Connected Front UCF | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| blanco | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Blije Burgers | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Carryonthemove | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| QUEER | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 11 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Eric van der Burg (VVD) · 112 stemmen · 11,0% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 103 stemmen · 10,1% van alle stemmen hier
- Marjolein Moorman (PvdA) · 76 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Femke Roosma (GROENLINKS) · 61 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Mascha ten Bruggencate (D66) · 57 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Marianne Poot (VVD) · 57 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (Forum voor Democratie) · 47 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 43 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 39 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Diederik Boomsma (CDA) · 34 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Paul Slettenhaar (VVD) · 25 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Laurens Ivens (SP) · 22 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 18 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Lotte Schipper (CDA) · 18 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Dorienke de Grave-Verkerk (VVD) · 15 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +13,0 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 14e van de 559 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0151% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 341 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 976 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 58 |
| Toegelaten kiezers | 1.034 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.033 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 15 (1,5%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,45% van de stembiljetten, tegen 1,28% in Amsterdam en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- HoofdKwartier 1.027 stemmen · D66 24%
- HVA - Locatie Wibauthuis 1.015 stemmen · GROENLINKS 27%
- De Kleine Valk 1.054 stemmen · D66 23%
- Aslan Muziekcentrum 1.014 stemmen · GROENLINKS 24%
- Frankendael, locatie Hogeweg 1.069 stemmen · GROENLINKS 25%
- Olympiaschool 1.010 stemmen · D66 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.