Hoe stemde Rijswijk (NB) in Altena in 2023?
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 1 stembureaus in Rijswijk (NB) 1.149 geldige stemmen uitgebracht (3,2% van alle stemmen in Altena). PVV werd hier de grootste met 31,7%. Vergeleken met heel Altena scoorden PVV (+2,6 pp) en Nieuw Sociaal Contract (+2,5 pp) hier hoger en SGP (−7,6 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 364 | 31,7% | 29,1% | +2,6 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 176 | 15,3% | 12,8% | +2,5 pp |
| VVD | 170 | 14,8% | 12,6% | +2,2 pp |
| ChristenUnie | 91 | 7,9% | 5,5% | +2,4 pp |
| CDA | 61 | 5,3% | 5,9% | −0,6 pp |
| GroenLinks-PvdA | 61 | 5,3% | 6,1% | −0,8 pp |
| BBB | 49 | 4,3% | 4,8% | −0,6 pp |
| SGP | 47 | 4,1% | 11,7% | −7,6 pp |
| D66 | 32 | 2,8% | 2,7% | +0,1 pp |
| Forum voor Democratie | 31 | 2,7% | 2,4% | +0,3 pp |
| SP | 26 | 2,3% | 2,2% | +0,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 18 | 1,6% | 1,2% | +0,4 pp |
| JA21 | 9 | 0,8% | 0,8% | −0,0 pp |
| 50PLUS | 4 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp |
| Volt | 3 | 0,3% | 0,7% | −0,4 pp |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 1 | 0,1% | 0,5% | −0,5 pp |
| DENK | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Rijswijk (NB)
- Gereformeerde Kerk Giessen-Rijswijk Rijswijk (NB) · 4284 EX · 1.149 stemmen · PVV 32%
Andere wijken in Altena
- Werkendam 6.918 stemmen · PVV 29%
- Sleeuwijk 3.953 stemmen · PVV 24%
- Wijk en Aalburg 3.748 stemmen · PVV 30%
- Woudrichem 3.124 stemmen · PVV 29%
- Hank 2.746 stemmen · PVV 38%
- Nieuwendijk 2.437 stemmen · PVV 31%
- Almkerk 2.352 stemmen · PVV 24%
- Veen 2.284 stemmen · PVV 31%
- Dussen 1.651 stemmen · PVV 33%
- Andel 1.648 stemmen · PVV 27%
- Genderen 1.158 stemmen · PVV 28%
- Giessen 1.077 stemmen · PVV 28%
- Eethen 880 stemmen · PVV 32%
- Meeuwen 797 stemmen · PVV 22%
- Uitwijk 480 stemmen · PVV 19%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.