Stembureau Stembureau Sportzaal De Cirkel in Alphen aan den Rijn (2022)
Postcode 2394 GP · Wijk Hazerswoude-Rijndijk
Hier waren 762 kiezers toegelaten (1,6% van alle toegelaten kiezers in Alphen aan den Rijn) en zijn 753 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 17,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 131 | 17,4% | 13,4% | +4,0 pp | 2,0% |
| RGL | 126 | 16,7% | 6,7% | +10,0 pp | 3,9% |
| Nieuw Elan | 92 | 12,2% | 18,8% | −6,6 pp | 1,0% |
| GROENLINKS | 85 | 11,3% | 13,5% | −2,2 pp | 1,3% |
| D66 | 73 | 9,7% | 10,1% | −0,4 pp | 1,5% |
| CDA | 68 | 9,0% | 11,3% | −2,3 pp | 1,3% |
| SP | 60 | 8,0% | 4,9% | +3,1 pp | 2,6% |
| PvdA | 54 | 7,2% | 4,6% | +2,6 pp | 2,5% |
| Forum voor Democratie | 31 | 4,1% | 3,6% | +0,5 pp | 1,8% |
| ChristenUnie | 15 | 2,0% | 6,3% | −4,3 pp | 0,5% |
| Beter Alphen | 12 | 1,6% | 2,8% | −1,2 pp | 0,9% |
| SGP | 6 | 0,8% | 4,1% | −3,3 pp | 0,3% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Alphen aan den Rijn, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Anouk Noordermeer-Krommendam (VVD) · 65 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
- Bart de Vreede (RGL) · 55 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Ank de Groot-Slagter (RGL) · 37 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Jeroen van Gool (CDA) · 34 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Gert van den Ham (D66) · 33 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Iris van de Kolk (SP) · 33 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Bas van Polanen (VVD) · 32 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Linda Wanders (GROENLINKS) · 32 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Kirsti van Dam (D66) · 29 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- F.M.S. Verloop (Forum voor Democratie) · 26 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- José Huls (GROENLINKS) · 25 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Peter Bakker (PvdA) · 24 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- André de Jeu (Nieuw Elan) · 23 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Hans Furnée (VVD) · 23 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Nico de Jong (RGL) · 20 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: RGL haalde hier +10,0 pp meer dan gemiddeld in Alphen aan den Rijn.
- Qua gewicht is dit het 12e van de 96 stembureaus: 1,6% van alle geldige stemmen in Alphen aan den Rijn en 0,0109% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 63 stemmen in Alphen aan den Rijn komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 681 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 81 |
| Toegelaten kiezers | 762 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 759 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −3 |
| Blanco en ongeldig | 6 (0,8%) |
Er zijn 3 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,79% van de stembiljetten, tegen 0,54% in Alphen aan den Rijn en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Alphen aan den Rijn
- Stembureau Vrijetijdscentrum de Ridderhof (1) 763 stemmen · RGL 19%
- Stembureau Maranathakerk (1) 740 stemmen · Nieuw Elan 19%
- Stembureau Dorpshuis De Juffrouw 767 stemmen · CDA 26%
- Stembureau School met de Bijbel 738 stemmen · SGP 39%
- Stembureau Gymzaal Christinastraat 771 stemmen · SGP 29%
- Stembureau Volle Evangelie Gemeente De Ark 727 stemmen · Nieuw Elan 25%
Alle stembureaus in Alphen aan den Rijn
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.