Stembureau Scala College in Alphen aan den Rijn (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 746 kiezers toegelaten (1,5% van alle toegelaten kiezers in Alphen aan den Rijn) en zijn 738 geldige stemmen uitgebracht. Nieuw Elan werd hier de grootste met 25,9% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Nieuw Elan 191 25,9% 24,1% +1,8 pp 1,6%
VVD 92 12,5% 13,7% −1,2 pp 1,4%
GROENLINKS 86 11,7% 11,6% +0,0 pp 1,5%
PvdA 70 9,5% 6,1% +3,4 pp 2,4%
D66 68 9,2% 7,5% +1,8 pp 1,9%
CDA 57 7,7% 13,4% −5,7 pp 0,9%
SP 47 6,4% 6,0% +0,4 pp 1,6%
Beter Alphen 41 5,6% 4,2% +1,3 pp 2,0%
ChristenUnie 40 5,4% 5,9% −0,5 pp 1,4%
RGL 32 4,3% 3,7% +0,6 pp 1,8%
SGP 14 1,9% 3,8% −1,9 pp 0,8%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig6Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Alphen aan den Rijn, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Anouk Noordermeer-Krommendam (VVD) · 68 stemmen · 9,2% van alle stemmen hier
  2. René Driesen (GROENLINKS) · 48 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
  3. Marjon Verkleij-Lemmers (CDA) · 44 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
  4. André de Jeu (Nieuw Elan) · 42 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  5. Bernadette Wolters (PvdA) · 36 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  6. Inge Prins (D66) · 35 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  7. Wil Verschuur (Beter Alphen) · 29 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  8. Petra Hoogenes - van Noort (Nieuw Elan) · 26 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  9. Gerard van As (Nieuw Elan) · 24 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  10. Michel du Chatinier (ChristenUnie) · 24 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  11. Ank de Groot-Slagter (RGL) · 23 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  12. Mehmet Ali Yenel (D66) · 20 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  13. Evon Zevenbergen (Nieuw Elan) · 19 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  14. Harre van der Nat (SP) · 19 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  15. Robert Jan Blom (Nieuw Elan) · 15 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier −5,7 pp minder dan gemiddeld in Alphen aan den Rijn.
  • Qua gewicht is dit het 32e van de 69 stembureaus: 1,5% van alle geldige stemmen in Alphen aan den Rijn en 0,0109% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 65 stemmen in Alphen aan den Rijn komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen687
Geldige volmachtbewijzen59
Toegelaten kiezers746
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)746
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig8 (1,1%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,07% van de stembiljetten, tegen 0,76% in Alphen aan den Rijn en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Alphen aan den Rijn

Alle stembureaus in Alphen aan den Rijn

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.