Stembureau Stembureau Pleyn68 in Alphen aan den Rijn (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 2394 AJ · Wijk Hazerswoude-Rijndijk

Hier waren 300 kiezers toegelaten (0,6% van alle toegelaten kiezers in Alphen aan den Rijn) en zijn 298 geldige stemmen uitgebracht. RGL werd hier de grootste met 18,5% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
RGL 55 18,5% 6,7% +11,7 pp 1,7%
VVD 51 17,1% 13,4% +3,7 pp 0,8%
GROENLINKS 41 13,8% 13,5% +0,2 pp 0,6%
CDA 35 11,7% 11,3% +0,4 pp 0,6%
Nieuw Elan 34 11,4% 18,8% −7,4 pp 0,4%
D66 24 8,1% 10,1% −2,0 pp 0,5%
PvdA 14 4,7% 4,6% +0,1 pp 0,6%
SP 13 4,4% 4,9% −0,5 pp 0,6%
Beter Alphen 11 3,7% 2,8% +0,9 pp 0,8%
Forum voor Democratie 8 2,7% 3,6% −0,9 pp 0,5%
ChristenUnie 6 2,0% 6,3% −4,3 pp 0,2%
SGP 6 2,0% 4,1% −2,0 pp 0,3%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Alphen aan den Rijn, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Anouk Noordermeer-Krommendam (VVD) · 32 stemmen · 10,7% van alle stemmen hier
  2. Bart de Vreede (RGL) · 30 stemmen · 10,1% van alle stemmen hier
  3. José Huls (GROENLINKS) · 19 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
  4. Ank de Groot-Slagter (RGL) · 14 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  5. Bas van Polanen (VVD) · 11 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  6. Jeroen van Gool (CDA) · 11 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  7. Linda Wanders (GROENLINKS) · 11 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  8. Gert van den Ham (D66) · 11 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  9. Peter Bakker (PvdA) · 11 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  10. Petra Hoogenes - van Noort (Nieuw Elan) · 7 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  11. Floris Out (CDA) · 7 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  12. Kirsti van Dam (D66) · 7 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  13. Wil Verschuur (Beter Alphen) · 7 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  14. F.M.S. Verloop (Forum voor Democratie) · 6 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  15. André de Jeu (Nieuw Elan) · 5 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: RGL haalde hier +11,7 pp meer dan gemiddeld in Alphen aan den Rijn.
  • Qua gewicht is dit het 78e van de 96 stembureaus: 0,6% van alle geldige stemmen in Alphen aan den Rijn en 0,0043% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 160 stemmen in Alphen aan den Rijn komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen266
Geldige volmachtbewijzen34
Toegelaten kiezers300
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)300
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig2 (0,7%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,67% van de stembiljetten, tegen 0,54% in Alphen aan den Rijn en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Alphen aan den Rijn

Alle stembureaus in Alphen aan den Rijn

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.