Stembureau Gebouw De Meerkoet in Alphen aan den Rijn (2018)
Hier waren 615 kiezers toegelaten (1,3% van alle toegelaten kiezers in Alphen aan den Rijn) en zijn 612 geldige stemmen uitgebracht. Nieuw Elan werd hier de grootste met 34,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuw Elan | 208 | 34,0% | 24,1% | +9,9 pp | 1,8% |
| GROENLINKS | 72 | 11,8% | 11,6% | +0,1 pp | 1,3% |
| VVD | 63 | 10,3% | 13,7% | −3,4 pp | 1,0% |
| CDA | 44 | 7,2% | 13,4% | −6,2 pp | 0,7% |
| Beter Alphen | 44 | 7,2% | 4,2% | +3,0 pp | 2,2% |
| SP | 42 | 6,9% | 6,0% | +0,9 pp | 1,5% |
| RGL | 37 | 6,0% | 3,7% | +2,3 pp | 2,1% |
| PvdA | 36 | 5,9% | 6,1% | −0,2 pp | 1,2% |
| D66 | 30 | 4,9% | 7,5% | −2,5 pp | 0,8% |
| ChristenUnie | 29 | 4,7% | 5,9% | −1,1 pp | 1,0% |
| SGP | 7 | 1,1% | 3,8% | −2,7 pp | 0,4% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Alphen aan den Rijn, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Gerard van As (Nieuw Elan) · 63 stemmen · 10,3% van alle stemmen hier
- André de Jeu (Nieuw Elan) · 55 stemmen · 9,0% van alle stemmen hier
- Anouk Noordermeer-Krommendam (VVD) · 47 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
- Wil Verschuur (Beter Alphen) · 34 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Marjon Verkleij-Lemmers (CDA) · 30 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- René Driesen (GROENLINKS) · 27 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Bernadette Wolters (PvdA) · 26 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Marijke Kottenhagen (GROENLINKS) · 24 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Michel du Chatinier (ChristenUnie) · 23 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Harre van der Nat (SP) · 21 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Ank de Groot-Slagter (RGL) · 20 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Inge Prins (D66) · 18 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Petra Hoogenes - van Noort (Nieuw Elan) · 13 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Robin van Heusden (Nieuw Elan) · 12 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- José Huls (GROENLINKS) · 12 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Nieuw Elan haalde hier +9,9 pp meer dan gemiddeld in Alphen aan den Rijn.
- Qua gewicht is dit het 46e van de 69 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in Alphen aan den Rijn en 0,0091% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 79 stemmen in Alphen aan den Rijn komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 572 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 43 |
| Toegelaten kiezers | 615 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 615 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,49% van de stembiljetten, tegen 0,76% in Alphen aan den Rijn en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Alphen aan den Rijn
- Zalencentrum De Bron (2) 624 stemmen · Nieuw Elan 27%
- Alphense Montessorischool 606 stemmen · Nieuw Elan 27%
- Maranathakerk (1) 628 stemmen · Nieuw Elan 29%
- Dorpshuis Aarlanderveen 603 stemmen · CDA 27%
- Bezoekerscentrum De Veenweiden 630 stemmen · Nieuw Elan 30%
- Basisschool Het Spinnewiel 600 stemmen · Nieuw Elan 27%
Alle stembureaus in Alphen aan den Rijn
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.