Stembureau Stembureau Brandweerkazerne Boskoop in Alphen aan den Rijn (2023)
Postcode 2771 EP · Wijk Boskoop
Hier zijn 835 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 28,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 240 | 28,7% | 23,1% | +5,6 pp | 1,5% |
| VVD | 184 | 22,0% | 18,9% | +3,1 pp | 1,4% |
| Nieuw Sociaal Contract | 90 | 10,8% | 12,2% | −1,5 pp | 1,1% |
| GroenLinks-PvdA | 64 | 7,7% | 12,4% | −4,8 pp | 0,7% |
| D66 | 51 | 6,1% | 6,4% | −0,3 pp | 1,1% |
| BBB | 38 | 4,6% | 3,9% | +0,6 pp | 1,4% |
| CDA | 33 | 4,0% | 4,3% | −0,4 pp | 1,1% |
| SGP | 22 | 2,6% | 2,6% | +0,1 pp | 1,2% |
| ChristenUnie | 19 | 2,3% | 2,6% | −0,4 pp | 1,0% |
| Partij voor de Dieren | 17 | 2,0% | 2,0% | +0,0 pp | 1,2% |
| SP | 16 | 1,9% | 2,7% | −0,8 pp | 0,8% |
| Volt | 13 | 1,6% | 1,5% | +0,1 pp | 1,3% |
| DENK | 12 | 1,4% | 2,3% | −0,8 pp | 0,8% |
| Forum voor Democratie | 11 | 1,3% | 2,3% | −1,0 pp | 0,7% |
| JA21 | 11 | 1,3% | 0,9% | +0,4 pp | 1,7% |
| 50PLUS | 6 | 0,7% | 0,6% | +0,1 pp | 1,5% |
| BVNL / Groep Van Haga | 3 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp | 0,9% |
| Piratenpartij - De Groenen | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 2,8% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,1 pp | 0,6% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 8,3% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 1,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Alphen aan den Rijn, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +5,6 pp meer dan gemiddeld in Alphen aan den Rijn.
- Qua gewicht is dit het 44e van de 75 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in Alphen aan den Rijn en 0,0081% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 83 stemmen in Alphen aan den Rijn komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Alphen aan den Rijn
- Stembureau Bezoekerscentrum De Veenweiden 845 stemmen · PVV 22%
- Stembureau Gymzaal Batenstein 835 stemmen · PVV 23%
- Stembureau Basisschool Het Baken (1) 846 stemmen · PVV 24%
- Stembureau Basisschool Samen op Weg 828 stemmen · PVV 32%
- Stembureau Dorpshuis Aarlanderveen 857 stemmen · PVV 25%
- Stembureau Basisschool De Hortus 825 stemmen · VVD 27%
Alle stembureaus in Alphen aan den Rijn
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.