Stembureau Taalcentrum Almere locatie Kruidenwijk in Almere (2023)
Postcode 1313 GS · Wijk Kruidenwijk
Hier zijn 1.199 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 29,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 350 | 29,2% | 26,5% | +2,7 pp | 1,3% |
| VVD | 196 | 16,3% | 15,8% | +0,5 pp | 1,2% |
| GroenLinks-PvdA | 188 | 15,7% | 15,0% | +0,7 pp | 1,2% |
| Nieuw Sociaal Contract | 136 | 11,3% | 11,5% | −0,2 pp | 1,1% |
| D66 | 67 | 5,6% | 5,4% | +0,2 pp | 1,2% |
| SP | 59 | 4,9% | 3,8% | +1,1 pp | 1,5% |
| Forum voor Democratie | 33 | 2,8% | 3,3% | −0,6 pp | 0,9% |
| BBB | 31 | 2,6% | 2,6% | −0,0 pp | 1,1% |
| Partij voor de Dieren | 24 | 2,0% | 2,4% | −0,4 pp | 0,9% |
| CDA | 23 | 1,9% | 1,2% | +0,8 pp | 1,9% |
| DENK | 21 | 1,8% | 4,9% | −3,2 pp | 0,4% |
| 50PLUS | 14 | 1,2% | 0,8% | +0,3 pp | 1,6% |
| ChristenUnie | 14 | 1,2% | 1,4% | −0,2 pp | 0,9% |
| Volt | 10 | 0,8% | 1,3% | −0,5 pp | 0,7% |
| JA21 | 9 | 0,8% | 0,7% | +0,1 pp | 1,3% |
| BIJ1 | 8 | 0,7% | 1,5% | −0,9 pp | 0,5% |
| BVNL / Groep Van Haga | 7 | 0,6% | 0,6% | −0,0 pp | 1,1% |
| SGP | 5 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp | 1,5% |
| Piratenpartij - De Groenen | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp | 1,6% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 1,0% |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 0,8% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Almere, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier −3,2 pp minder dan gemiddeld in Almere.
- Qua gewicht is dit het 33e van de 102 stembureaus: 1,1% van alle geldige stemmen in Almere en 0,0117% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 87 stemmen in Almere komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Almere
- Buurtcentrum Meenten en Grienden 1.211 stemmen · PVV 29%
- School De Vuurvogel 1.181 stemmen · PVV 31%
- Gymzaal Regenboogweg 1 1.255 stemmen · PVV 24%
- School De Compositie 1.162 stemmen · PVV 26%
- Ontmoetingshuis De Kern 1.278 stemmen · VVD 31%
- Buurtcentrum De Bazuin 1.129 stemmen · PVV 30%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.