Stembureau School Het Avontuur in Almere (2025)
Postcode 1336 JG · Wijk Stripheldenbuurt
Hier zijn 1.714 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 21,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 375 | 21,9% | 19,2% | +2,7 pp | 1,8% |
| D66 | 290 | 16,9% | 16,7% | +0,2 pp | 1,6% |
| VVD | 264 | 15,4% | 14,2% | +1,2 pp | 1,7% |
| GroenLinks-PvdA | 213 | 12,4% | 14,1% | −1,6 pp | 1,4% |
| CDA | 101 | 5,9% | 6,3% | −0,4 pp | 1,5% |
| JA21 | 100 | 5,8% | 5,7% | +0,1 pp | 1,7% |
| DENK | 96 | 5,6% | 5,4% | +0,2 pp | 1,7% |
| Forum voor Democratie | 92 | 5,4% | 5,0% | +0,4 pp | 1,7% |
| Partij voor de Dieren | 35 | 2,0% | 2,4% | −0,3 pp | 1,4% |
| SP | 29 | 1,7% | 2,4% | −0,7 pp | 1,2% |
| ChristenUnie | 28 | 1,6% | 1,6% | +0,1 pp | 1,7% |
| 50PLUS | 22 | 1,3% | 1,8% | −0,5 pp | 1,2% |
| Volt | 19 | 1,1% | 0,9% | +0,2 pp | 2,0% |
| BBB | 15 | 0,9% | 1,5% | −0,7 pp | 0,9% |
| NSC | 11 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp | 1,9% |
| BIJ1 | 10 | 0,6% | 1,1% | −0,5 pp | 0,8% |
| SGP | 6 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp | 1,2% |
| Vrede voor Dieren | 4 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 1,7% |
| BVNL | 2 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,9% |
| Piratenpartij | 2 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 1,0% |
| ELLECT | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Almere, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +2,7 pp meer dan gemiddeld in Almere.
- Qua gewicht is dit het 12e van de 99 stembureaus: 1,6% van alle geldige stemmen in Almere en 0,0165% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 62 stemmen in Almere komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Almere
- Gymzaal Willem de Vlaminghstraat 1.721 stemmen · PVV 22%
- Buurtlokaal De Dop 1.712 stemmen · PVV 22%
- Buurtcentrum Filmwijk 1.740 stemmen · PVV 18%
- School De Archipel 1.709 stemmen · PVV 17%
- Buurtcentrum De Cartoon 1.748 stemmen · D66 18%
- Woonzorgcentrum Castrovalva 1.675 stemmen · PVV 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.