Stembureau School De Omnibus in Almere (2025)
Postcode 1321 HE · Wijk Literatuurwijk
Hier zijn 978 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 20,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 200 | 20,4% | 14,2% | +6,2 pp | 1,3% |
| D66 | 178 | 18,2% | 16,7% | +1,5 pp | 1,0% |
| PVV | 159 | 16,3% | 19,2% | −3,0 pp | 0,8% |
| GroenLinks-PvdA | 105 | 10,7% | 14,1% | −3,3 pp | 0,7% |
| JA21 | 73 | 7,5% | 5,7% | +1,8 pp | 1,2% |
| CDA | 67 | 6,9% | 6,3% | +0,6 pp | 1,0% |
| Forum voor Democratie | 51 | 5,2% | 5,0% | +0,2 pp | 1,0% |
| DENK | 43 | 4,4% | 5,4% | −1,0 pp | 0,8% |
| Partij voor de Dieren | 18 | 1,8% | 2,4% | −0,5 pp | 0,7% |
| BBB | 15 | 1,5% | 1,5% | +0,0 pp | 0,9% |
| 50PLUS | 14 | 1,4% | 1,8% | −0,3 pp | 0,7% |
| SP | 14 | 1,4% | 2,4% | −0,9 pp | 0,6% |
| BIJ1 | 11 | 1,1% | 1,1% | +0,0 pp | 0,9% |
| LP | 6 | 0,6% | 0,1% | +0,5 pp | 5,4% |
| Volt | 6 | 0,6% | 0,9% | −0,3 pp | 0,6% |
| NSC | 5 | 0,5% | 0,5% | −0,0 pp | 0,9% |
| ChristenUnie | 4 | 0,4% | 1,6% | −1,2 pp | 0,2% |
| BVNL | 3 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 1,3% |
| FNP | 2 | 0,2% | 0,0% | +0,2 pp | 6,7% |
| Piratenpartij | 2 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 1,0% |
| SGP | 2 | 0,2% | 0,5% | −0,3 pp | 0,4% |
| ELLECT | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Vrede voor Dieren | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Almere, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +6,2 pp meer dan gemiddeld in Almere.
- Qua gewicht is dit het 50e van de 99 stembureaus: 0,9% van alle geldige stemmen in Almere en 0,0094% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 108 stemmen in Almere komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Almere
- Kerkgebouw 't Klankbord 981 stemmen · PVV 23%
- Gymzaal Regenboogweg 1 976 stemmen · PVV 20%
- Wooncentrum De Rotonde 1.005 stemmen · PVV 25%
- School De Olijfboom 973 stemmen · D66 23%
- School Digitalis 1.016 stemmen · PVV 20%
- School De Optimist 935 stemmen · PVV 21%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.