Stembureau Gymzaal Lingestraat in Almere
Postcode 1316 CS
Hier waren 354 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Almere) en zijn 349 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 13,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 47 | 13,5% | 15,6% | −2,2 pp | 0,4% |
| VVD | 41 | 11,7% | 11,1% | +0,6 pp | 0,5% |
| JA21 | 39 | 11,2% | 7,6% | +3,5 pp | 0,7% |
| PVV | 33 | 9,5% | 8,1% | +1,4 pp | 0,6% |
| Leefbaar Almere | 31 | 8,9% | 5,7% | +3,2 pp | 0,8% |
| D66 | 28 | 8,0% | 9,9% | −1,9 pp | 0,4% |
| Forum voor Democratie | 23 | 6,6% | 7,8% | −1,2 pp | 0,4% |
| 50PLUS | 20 | 5,7% | 6,0% | −0,2 pp | 0,5% |
| CDA | 18 | 5,2% | 6,5% | −1,4 pp | 0,4% |
| SP | 16 | 4,6% | 4,1% | +0,5 pp | 0,6% |
| ChristenUnie | 13 | 3,7% | 2,9% | +0,8 pp | 0,6% |
| Partij voor de Dieren | 10 | 2,9% | 3,8% | −0,9 pp | 0,4% |
| Almere Partij | 10 | 2,9% | 2,9% | −0,0 pp | 0,5% |
| Sterk Lokaal Almere | 7 | 2,0% | 1,5% | +0,5 pp | 0,7% |
| DENK | 6 | 1,7% | 3,4% | −1,6 pp | 0,3% |
| Samen voor Almere | 3 | 0,9% | 1,5% | −0,7 pp | 0,3% |
| Partij Generatie Almere | 2 | 0,6% | 0,4% | +0,2 pp | 0,8% |
| De Verbinding | 1 | 0,3% | 1,0% | −0,7 pp | 0,1% |
| 1 | 0,3% | 0,2% | +0,0 pp | 0,6% | |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Almere, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- René de Pree (JA21) · 30 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
- Lesley van Hilten (VVD) · 27 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
- Aya Selman (GroenLinks-PvdA) · 25 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
- Willem Boutkan (PVV) · 24 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
- Joyce van Os de Man (Leefbaar Almere) · 19 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Marc van Rooij (50PLUS) · 14 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Nienke Nieuwenhuizen (CDA) · 14 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Meke Smeulders (D66) · 13 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Brent Hadderingh (Forum voor Democratie) · 10 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- David de Vreede (SP) · 9 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Suzanne van de Laar-Majoor (D66) · 7 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Esther Hagelaar - van Dijk (GroenLinks-PvdA) · 6 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Jesse Luijendijk (Partij voor de Dieren) · 6 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Jordy Hulzebos (Leefbaar Almere) · 6 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Caro Buitink (SP) · 5 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: JA21 haalde hier +3,5 pp meer dan gemiddeld in Almere.
- Qua gewicht is dit het 84e van de 97 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Almere en 0,0046% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 199 stemmen in Almere komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 317 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 37 |
| Toegelaten kiezers | 354 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 354 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 5 (1,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,41% van de stembiljetten, tegen 0,68% in Almere en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Almere
- Buurtcentrum Het Kardoes 349 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- School De Zeeraket 327 stemmen · VVD 20%
- School Pirouette 372 stemmen · GroenLinks-PvdA 11%
- Dependance De Archipel 316 stemmen · GroenLinks-PvdA 14%
- Drive-Through 1 Doemere 372 stemmen · Forum voor Democratie 13%
- Woonzorgcentrum Polderburen 290 stemmen · GroenLinks-PvdA 16%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.