Stembureau Buurtcentrum 't Kardoes in Almere (2022)
Postcode 1314 NR · Wijk Staatsliedenwijk
Hier waren 363 kiezers toegelaten (0,6% van alle toegelaten kiezers in Almere) en zijn 361 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 16,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 59 | 16,3% | 9,6% | +6,8 pp | 0,9% |
| SP | 37 | 10,2% | 8,2% | +2,0 pp | 0,7% |
| DENK | 36 | 10,0% | 3,1% | +6,8 pp | 1,8% |
| D66 | 32 | 8,9% | 8,4% | +0,4 pp | 0,6% |
| VVD | 30 | 8,3% | 13,2% | −4,9 pp | 0,4% |
| PVV | 27 | 7,5% | 9,7% | −2,2 pp | 0,4% |
| GROENLINKS | 27 | 7,5% | 7,6% | −0,1 pp | 0,5% |
| Partij voor de Dieren | 22 | 6,1% | 7,6% | −1,5 pp | 0,4% |
| Leefbaar Almere | 20 | 5,5% | 6,0% | −0,4 pp | 0,5% |
| 50PLUS | 18 | 5,0% | 4,7% | +0,3 pp | 0,6% |
| ChristenUnie | 17 | 4,7% | 4,7% | −0,0 pp | 0,6% |
| BIJ1 | 11 | 3,0% | 5,0% | −1,9 pp | 0,3% |
| Forum voor Democratie | 9 | 2,5% | 4,0% | −1,5 pp | 0,3% |
| CDA | 8 | 2,2% | 3,9% | −1,7 pp | 0,3% |
| Respect Almere | 6 | 1,7% | 1,9% | −0,3 pp | 0,5% |
| AP/OPA | 2 | 0,6% | 2,3% | −1,8 pp | 0,1% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Almere, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Ruud de Jonge (PvdA) · 28 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
- David de Vreede (SP) · 24 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Colette Holter (VVD) · 21 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Toon van Dijk (PVV) · 21 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Martine van Bemmel (D66) · 20 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Leida Höhle (PvdA) · 16 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Marc van Rooij (50PLUS) · 12 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Hassan Buyatui (DENK) · 12 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Kees Ahles (Leefbaar Almere) · 11 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Esther Hagelaar - van Dijk (GROENLINKS) · 8 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Ellen van de Baan (SP) · 8 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Marjolijn Veenstra (Partij voor de Dieren) · 8 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Miloud Draouy (DENK) · 8 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Aya Selman (PvdA) · 7 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Jaap Steenkamer (GROENLINKS) · 6 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier +6,8 pp meer dan gemiddeld in Almere.
- Qua gewicht is dit het 90e van de 118 stembureaus: 0,6% van alle geldige stemmen in Almere en 0,0052% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 180 stemmen in Almere komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 323 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 40 |
| Toegelaten kiezers | 363 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 363 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,6%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,55% van de stembiljetten, tegen 0,63% in Almere en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Almere
- EveNaarHuis 364 stemmen · VVD 13%
- Zorgcentrum Buitenhaeghe 358 stemmen · PVV 11%
- Buurtcentrum Corrosia 364 stemmen · SP 13%
- Gymzaal Lingestraat 348 stemmen · PvdA 13%
- Gymzaal Danslaan 375 stemmen · VVD 12%
- Buurtcentrum Amerika 337 stemmen · D66 13%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.