Stembureau Buurtcentrum Het Boegbeeld in Almere (2022)
Postcode 1321 GZ · Wijk Literatuurwijk
Hier waren 509 kiezers toegelaten (0,8% van alle toegelaten kiezers in Almere) en zijn 508 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 15,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 81 | 15,9% | 13,2% | +2,8 pp | 0,9% |
| PvdA | 52 | 10,2% | 9,6% | +0,6 pp | 0,8% |
| PVV | 52 | 10,2% | 9,7% | +0,5 pp | 0,8% |
| GROENLINKS | 47 | 9,3% | 7,6% | +1,7 pp | 1,0% |
| SP | 41 | 8,1% | 8,2% | −0,2 pp | 0,8% |
| BIJ1 | 32 | 6,3% | 5,0% | +1,3 pp | 1,0% |
| Partij voor de Dieren | 31 | 6,1% | 7,6% | −1,5 pp | 0,6% |
| D66 | 28 | 5,5% | 8,4% | −2,9 pp | 0,5% |
| Leefbaar Almere | 25 | 4,9% | 6,0% | −1,1 pp | 0,6% |
| 50PLUS | 24 | 4,7% | 4,7% | +0,0 pp | 0,8% |
| DENK | 24 | 4,7% | 3,1% | +1,6 pp | 1,2% |
| CDA | 22 | 4,3% | 3,9% | +0,4 pp | 0,9% |
| ChristenUnie | 20 | 3,9% | 4,7% | −0,8 pp | 0,7% |
| AP/OPA | 12 | 2,4% | 2,3% | +0,0 pp | 0,8% |
| Forum voor Democratie | 12 | 2,4% | 4,0% | −1,7 pp | 0,5% |
| Respect Almere | 5 | 1,0% | 1,9% | −1,0 pp | 0,4% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Almere, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Colette Holter (VVD) · 44 stemmen · 8,7% van alle stemmen hier
- Toon van Dijk (PVV) · 37 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- David de Vreede (SP) · 23 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Ruud de Jonge (PvdA) · 22 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Martine van Bemmel (D66) · 19 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Jaap Steenkamer (GROENLINKS) · 16 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Esther Hagelaar - van Dijk (GROENLINKS) · 15 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Lesley van Hilten (VVD) · 14 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Jesse Luijendijk (Partij voor de Dieren) · 14 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Ersan Taskin (DENK) · 14 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Leida Höhle (PvdA) · 13 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Froukje de Jonge (CDA) · 13 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Marc van Rooij (50PLUS) · 13 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Gladys Wielingen (BIJ1) · 12 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Ellen van de Baan (SP) · 11 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier −2,9 pp minder dan gemiddeld in Almere.
- Qua gewicht is dit het 56e van de 118 stembureaus: 0,8% van alle geldige stemmen in Almere en 0,0074% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 128 stemmen in Almere komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 452 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 57 |
| Toegelaten kiezers | 509 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 509 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,20% van de stembiljetten, tegen 0,63% in Almere en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Almere
- Blaashal Almere Poort 508 stemmen · VVD 30%
- Gymzaal Johan Jongkindstraat 2 508 stemmen · VVD 13%
- Buurtcentrum De Wieken 517 stemmen · SP 13%
- Gymzaal Johan Jongkindstraat 1 504 stemmen · PVV 13%
- School De Optimist 520 stemmen · VVD 14%
- Sportzaal Basilicumweg 503 stemmen · PVV 15%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.