Stembureau PC Basisschool De Huve in Almelo (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Postcode 7609 GP · Wijk Windmolenbroek

Hier waren 1.009 kiezers toegelaten (3,5% van alle toegelaten kiezers in Almelo) en zijn 998 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 13,9% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
CDA 139 13,9% 14,3% −0,3 pp 3,4%
Lokaal Almelo Samen 130 13,0% 12,4% +0,6 pp 3,7%
ChristenUnie 127 12,7% 6,8% +5,9 pp 6,5%
GROENLINKS 92 9,2% 5,4% +3,8 pp 6,0%
VVD 91 9,1% 14,2% −5,1 pp 2,2%
PVV 73 7,3% 7,7% −0,4 pp 3,3%
SP 66 6,6% 5,5% +1,1 pp 4,2%
PvdA 65 6,5% 6,0% +0,5 pp 3,8%
D66 62 6,2% 6,9% −0,7 pp 3,1%
PVA 58 5,8% 5,6% +0,2 pp 3,6%
25 2,5% 4,5% −1,9 pp 2,0%
Leefbaar Almelo 23 2,3% 3,4% −1,1 pp 2,4%
DEMOCRATEN.NU 23 2,3% 3,0% −0,7 pp 2,7%
Minimapartij 14 1,4% 2,2% −0,8 pp 2,2%
Almelo Centraal 10 1,0% 2,1% −1,1 pp 1,6%
Blanco4Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig8Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Almelo, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Marcel Zielman (CDA) · 65 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
  2. Gijs Stork (Lokaal Almelo Samen) · 60 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
  3. Wouter Teeuw (ChristenUnie) · 54 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
  4. Gezina van der Ven-Lodder (SP) · 45 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  5. Sebastiaan Stöteler (PVV) · 44 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  6. Jemy Pauwels (VVD) · 43 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  7. Hans Buitenweg (GROENLINKS) · 42 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  8. Robin Gelici (CDA) · 37 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  9. Harry de Olde (PVA) · 37 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  10. Marieke van Doorn (Lokaal Almelo Samen) · 31 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  11. Arjan de Vries (PvdA) · 29 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  12. Jeroen Wiertz (D66) · 28 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  13. Alfer Ekizkuyu (GROENLINKS) · 23 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  14. Uğur Çete () · 21 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  15. Jorien Geerdink (PvdA) · 20 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: ChristenUnie haalde hier +5,9 pp meer dan gemiddeld in Almelo.
  • Qua gewicht is dit het 12e van de 37 stembureaus: 3,5% van alle geldige stemmen in Almelo en 0,0148% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 29 stemmen in Almelo komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen891
Geldige volmachtbewijzen118
Toegelaten kiezers1.009
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)1.010
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)+1
Blanco en ongeldig12 (1,2%)

Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,19% van de stembiljetten, tegen 0,98% in Almelo en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Almelo

Alle stembureaus in Almelo

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.