Stembureau Basisschool De Mare in Almelo (2018)
Postcode 7609 VK · Wijk Windmolenbroek
Hier waren 1.020 kiezers toegelaten (3,5% van alle toegelaten kiezers in Almelo) en zijn 1.014 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 20,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 209 | 20,6% | 14,2% | +6,4 pp | 5,2% |
| CDA | 147 | 14,5% | 14,3% | +0,2 pp | 3,6% |
| Lokaal Almelo Samen | 126 | 12,4% | 12,4% | −0,0 pp | 3,6% |
| D66 | 82 | 8,1% | 6,9% | +1,2 pp | 4,2% |
| PVA | 66 | 6,5% | 5,6% | +0,9 pp | 4,1% |
| PVV | 64 | 6,3% | 7,7% | −1,4 pp | 2,9% |
| ChristenUnie | 62 | 6,1% | 6,8% | −0,7 pp | 3,2% |
| PvdA | 54 | 5,3% | 6,0% | −0,6 pp | 3,2% |
| DEMOCRATEN.NU | 48 | 4,7% | 3,0% | +1,7 pp | 5,6% |
| GROENLINKS | 45 | 4,4% | 5,4% | −1,0 pp | 2,9% |
| SP | 39 | 3,8% | 5,5% | −1,7 pp | 2,5% |
| Leefbaar Almelo | 23 | 2,3% | 3,4% | −1,1 pp | 2,4% |
| Almelo Centraal | 21 | 2,1% | 2,1% | −0,1 pp | 3,4% |
| 18 | 1,8% | 4,5% | −2,7 pp | 1,4% | |
| Minimapartij | 10 | 1,0% | 2,2% | −1,2 pp | 1,6% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 8 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Almelo, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jemy Pauwels (VVD) · 92 stemmen · 9,1% van alle stemmen hier
- Marcel Zielman (CDA) · 64 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Gijs Stork (Lokaal Almelo Samen) · 46 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Jeroen Wiertz (D66) · 44 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Harry de Olde (PVA) · 41 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Sebastiaan Stöteler (PVV) · 38 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Edith van den Ham (VVD) · 34 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Marieke van Doorn (Lokaal Almelo Samen) · 30 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Wouter Teeuw (ChristenUnie) · 29 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Arjan de Vries (PvdA) · 28 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Monique van Saane (D66) · 26 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Gezina van der Ven-Lodder (SP) · 25 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Hans Buitenweg (GROENLINKS) · 20 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Martijn Makkinga (VVD) · 19 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Patricia Pol (PVV) · 18 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +6,4 pp meer dan gemiddeld in Almelo.
- Qua gewicht is dit het 9e van de 37 stembureaus: 3,6% van alle geldige stemmen in Almelo en 0,0150% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 28 stemmen in Almelo komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 916 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 104 |
| Toegelaten kiezers | 1.020 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.022 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +2 |
| Blanco en ongeldig | 8 (0,8%) |
Er zijn 2 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,78% van de stembiljetten, tegen 0,98% in Almelo en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Almelo
- MFA Eninver 1.074 stemmen
- Stadhuis 1.005 stemmen · VVD 17%
- Pniëlkerk 1.080 stemmen
- Wijkcentrum Möll'nwiek 1.000 stemmen · CDA 17%
- AOC Oost 1.093 stemmen · VVD 22%
- PC Basisschool De Huve 998 stemmen · CDA 14%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.