Stembureau Stembureau Wijkcentrum Oud Overdie in Alkmaar (2025)
Postcode 1813 VZ · Wijk Overdie
Hier zijn 1.102 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 30,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 333 | 30,2% | 13,0% | +17,2 pp | 3,8% |
| GroenLinks-PvdA | 157 | 14,2% | 16,3% | −2,0 pp | 1,4% |
| D66 | 141 | 12,8% | 20,8% | −8,1 pp | 1,0% |
| Forum voor Democratie | 96 | 8,7% | 5,2% | +3,5 pp | 2,7% |
| JA21 | 78 | 7,1% | 6,1% | +1,0 pp | 1,9% |
| VVD | 71 | 6,4% | 14,4% | −7,9 pp | 0,7% |
| CDA | 54 | 4,9% | 8,9% | −4,0 pp | 0,9% |
| DENK | 52 | 4,7% | 2,2% | +2,5 pp | 3,5% |
| BBB | 27 | 2,5% | 2,4% | +0,1 pp | 1,7% |
| SP | 27 | 2,5% | 2,4% | +0,1 pp | 1,7% |
| Partij voor de Dieren | 24 | 2,2% | 2,7% | −0,5 pp | 1,3% |
| Volt | 15 | 1,4% | 1,3% | +0,1 pp | 1,8% |
| 50PLUS | 13 | 1,2% | 1,6% | −0,4 pp | 1,2% |
| NSC | 5 | 0,5% | 0,4% | +0,0 pp | 1,7% |
| ChristenUnie | 3 | 0,3% | 0,8% | −0,5 pp | 0,5% |
| SGP | 2 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 1,1% |
| BVNL | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,6% |
| DE LINIE | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 2,3% |
| NL PLAN | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 2,5% |
| Piratenpartij | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,1 pp | 1,0% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Vrede voor Dieren | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Alkmaar, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +17,2 pp meer dan gemiddeld in Alkmaar.
- Qua gewicht is dit het 32e van de 62 stembureaus: 1,6% van alle geldige stemmen in Alkmaar en 0,0106% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 61 stemmen in Alkmaar komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Alkmaar
- Stembureau De Rietschoot 1.121 stemmen · PVV 18%
- Stembureau De Blije Mare A 1.099 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Stembureau De Blije Mare B 1.129 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Stembureau De Blekerij 1.080 stemmen · D66 25%
- Stembureau Wijkcentrum De Oever A 1.132 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Stembureau Kapelkerk A 1.051 stemmen · D66 28%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.