Stembureau Stembureau Gymzaal G. Metsulaan in Alkmaar (2022)
Postcode 1816 EP · Wijk West
Hier waren 343 kiezers toegelaten (0,7% van alle toegelaten kiezers in Alkmaar) en zijn 343 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 12,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 44 | 12,8% | 9,7% | +3,1 pp | 1,0% |
| GROENLINKS | 42 | 12,2% | 11,1% | +1,2 pp | 0,8% |
| D66 | 39 | 11,4% | 11,4% | −0,1 pp | 0,7% |
| OPA | 36 | 10,5% | 11,1% | −0,6 pp | 0,7% |
| B.A.S. | 32 | 9,3% | 10,8% | −1,5 pp | 0,6% |
| Forum voor Democratie | 23 | 6,7% | 3,7% | +3,0 pp | 1,3% |
| PvdA | 22 | 6,4% | 8,5% | −2,1 pp | 0,6% |
| SP | 22 | 6,4% | 3,3% | +3,1 pp | 1,4% |
| Leefbaar Alkmaar | 18 | 5,2% | 6,6% | −1,3 pp | 0,6% |
| Partij voor de Dieren | 18 | 5,2% | 6,0% | −0,7 pp | 0,7% |
| CDA | 15 | 4,4% | 7,5% | −3,1 pp | 0,4% |
| SeniorenPartij Alkmaar (SPA) ouderen | 13 | 3,8% | 5,7% | −1,9 pp | 0,5% |
| Hart voor Vrijheid | 7 | 2,0% | 0,8% | +1,2 pp | 1,8% |
| Progressief Alkmaar | 7 | 2,0% | 1,0% | +1,1 pp | 1,6% |
| ChristenUnie | 5 | 1,5% | 2,7% | −1,2 pp | 0,4% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Alkmaar, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Maaike Kardinaal (GROENLINKS) · 23 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Simone Meijnen (D66) · 22 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Victor Kloos (OPA) · 19 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Rigo Wijdoogen (SP) · 16 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- John van der Rhee (VVD) · 14 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- J.C. Wittebrood (Forum voor Democratie) · 14 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Pien Jellema (B.A.S.) · 11 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Ben Bijl (B.A.S.) · 10 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- John Hagens (Leefbaar Alkmaar) · 10 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Christiaan Peetoom (VVD) · 9 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Tamara Vermeulen (VVD) · 9 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Katinka Kerssens (PvdA) · 9 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Arie Epskamp (SeniorenPartij Alkmaar (SPA) ouderen) · 8 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Wiebe van Erkelens (GROENLINKS) · 7 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Sarah Pesie (Partij voor de Dieren) · 7 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier −3,1 pp minder dan gemiddeld in Alkmaar.
- Qua gewicht is dit het 67e van de 88 stembureaus: 0,7% van alle geldige stemmen in Alkmaar en 0,0050% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 135 stemmen in Alkmaar komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 310 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 33 |
| Toegelaten kiezers | 343 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 343 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,47% in Alkmaar en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Alkmaar
- Stembureau De Rekere 2.0 344 stemmen · GROENLINKS 18%
- Stembureau Dorpshuis Onder de Boom 337 stemmen · CDA 24%
- Stembureau De Hofstaete 345 stemmen · B.A.S. 14%
- Stembureau Gymzaal De Vlieger (2) 330 stemmen · OPA 14%
- Stembureau 't Wavertje 356 stemmen · CDA 24%
- Stembureau Gymzaal De Vlieger (1) 324 stemmen · GROENLINKS 14%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.