Stembureau Stembureau De Rekere 2.0 in Alkmaar (2022)
Postcode 1824 EX · Wijk Huiswaard
Hier waren 744 kiezers toegelaten (1,6% van alle toegelaten kiezers in Alkmaar) en zijn 740 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 16,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 122 | 16,5% | 11,1% | +5,4 pp | 2,4% |
| B.A.S. | 97 | 13,1% | 10,8% | +2,3 pp | 1,9% |
| D66 | 77 | 10,4% | 11,4% | −1,0 pp | 1,5% |
| OPA | 71 | 9,6% | 11,1% | −1,5 pp | 1,4% |
| PvdA | 63 | 8,5% | 8,5% | +0,0 pp | 1,6% |
| Partij voor de Dieren | 55 | 7,4% | 6,0% | +1,4 pp | 2,0% |
| VVD | 54 | 7,3% | 9,7% | −2,4 pp | 1,2% |
| Forum voor Democratie | 43 | 5,8% | 3,7% | +2,1 pp | 2,5% |
| SeniorenPartij Alkmaar (SPA) ouderen | 36 | 4,9% | 5,7% | −0,9 pp | 1,4% |
| Leefbaar Alkmaar | 36 | 4,9% | 6,6% | −1,7 pp | 1,2% |
| CDA | 27 | 3,6% | 7,5% | −3,8 pp | 0,8% |
| SP | 25 | 3,4% | 3,3% | +0,0 pp | 1,6% |
| ChristenUnie | 20 | 2,7% | 2,7% | +0,0 pp | 1,6% |
| Progressief Alkmaar | 10 | 1,4% | 1,0% | +0,4 pp | 2,2% |
| Hart voor Vrijheid | 4 | 0,5% | 0,8% | −0,3 pp | 1,0% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Alkmaar, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Maaike Kardinaal (GROENLINKS) · 73 stemmen · 9,9% van alle stemmen hier
- Simone Meijnen (D66) · 59 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
- Victor Kloos (OPA) · 38 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- J.C. Wittebrood (Forum voor Democratie) · 37 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Ben Bijl (B.A.S.) · 31 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Pien Jellema (B.A.S.) · 31 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- John van der Rhee (VVD) · 26 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- David Rubio Borrajo (PvdA) · 24 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Kıvılcım Pınar (Partij voor de Dieren) · 21 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Gosse Postma (CDA) · 20 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Katinka Kerssens (PvdA) · 19 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Sarah Pesie (Partij voor de Dieren) · 19 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Arie Epskamp (SeniorenPartij Alkmaar (SPA) ouderen) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- John Hagens (Leefbaar Alkmaar) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Rigo Wijdoogen (SP) · 12 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +5,4 pp meer dan gemiddeld in Alkmaar.
- Qua gewicht is dit het 14e van de 88 stembureaus: 1,6% van alle geldige stemmen in Alkmaar en 0,0107% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 62 stemmen in Alkmaar komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 680 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 64 |
| Toegelaten kiezers | 744 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 744 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,54% van de stembiljetten, tegen 0,47% in Alkmaar en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Alkmaar
- Stembureau Wijkboerderij Alkmaar 767 stemmen · OPA 12%
- Stembureau De Blije Mare 728 stemmen · GROENLINKS 13%
- Stembureau De Alkenhorst 772 stemmen · OPA 12%
- Stembureau Kapelkerk 711 stemmen · GROENLINKS 17%
- Stembureau Wijkcentrum De Oever 813 stemmen · D66 12%
- Stembureau Murmellius Gymnasium 705 stemmen · GROENLINKS 16%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.