Stembureau Basisschool De Burijn in Alkmaar (2018)
Hier waren 687 kiezers toegelaten (1,4% van alle toegelaten kiezers in Alkmaar) en zijn 675 geldige stemmen uitgebracht. OPA werd hier de grootste met 19,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| OPA | 133 | 19,7% | 15,3% | +4,4 pp | 1,8% |
| GROENLINKS | 95 | 14,1% | 13,6% | +0,5 pp | 1,5% |
| D66 | 91 | 13,5% | 9,9% | +3,6 pp | 1,9% |
| VVD | 68 | 10,1% | 13,5% | −3,5 pp | 1,1% |
| PvdA | 64 | 9,5% | 10,5% | −1,0 pp | 1,3% |
| CDA | 58 | 8,6% | 9,2% | −0,6 pp | 1,3% |
| B.A.S. | 54 | 8,0% | 6,0% | +2,0 pp | 1,9% |
| Leefbaar Alkmaar | 33 | 4,9% | 5,4% | −0,6 pp | 1,3% |
| Partij voor de Dieren | 31 | 4,6% | 5,2% | −0,6 pp | 1,3% |
| SeniorenPartij Alkmaar (SPA) ouderen | 21 | 3,1% | 5,8% | −2,7 pp | 0,8% |
| ChristenUnie | 14 | 2,1% | 2,4% | −0,3 pp | 1,2% |
| Democratische Partij Alkmaar | 10 | 1,5% | 1,0% | +0,4 pp | 2,0% |
| Partij voor Iedereen | 2 | 0,3% | 0,8% | −0,5 pp | 0,5% |
| DENK | 1 | 0,1% | 1,4% | −1,2 pp | 0,2% |
| Blanco | 11 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Alkmaar, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- E.C. Konijn-Vermaas (D66) · 69 stemmen · 10,2% van alle stemmen hier
- Victor Kloos (OPA) · 62 stemmen · 9,2% van alle stemmen hier
- Iris Zeijlemaker-in 't Veld (CDA) · 41 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Christian Braak (GROENLINKS) · 34 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- John van der Rhee (VVD) · 32 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- David Rubio Borrajo (PvdA) · 31 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Anjo van de Ven (OPA) · 30 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Ben Bijl (B.A.S.) · 29 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Ineke Bozelie (GROENLINKS) · 28 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Janine Visser (Partij voor de Dieren) · 26 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Maya Bolte (Leefbaar Alkmaar) · 22 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Katinka Kerssens (PvdA) · 18 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Maaike Kardinaal (GROENLINKS) · 10 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Arie Epskamp (SeniorenPartij Alkmaar (SPA) ouderen) · 10 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Ronald van Veen (ChristenUnie) · 10 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: OPA haalde hier +4,4 pp meer dan gemiddeld in Alkmaar.
- Qua gewicht is dit het 36e van de 64 stembureaus: 1,4% van alle geldige stemmen in Alkmaar en 0,0100% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 70 stemmen in Alkmaar komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 648 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 39 |
| Toegelaten kiezers | 687 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 688 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 13 (1,9%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,89% van de stembiljetten, tegen 0,71% in Alkmaar en 0,85% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Alkmaar
- De Palatijn 678 stemmen · OPA 15%
- Basisschool Het Kompas 674 stemmen · OPA 16%
- Appartementcomplex Druckerstraat 1 681 stemmen · OPA 18%
- De Middentogt 674 stemmen · OPA 15%
- Buurthuis De Blekerij 706 stemmen · OPA 18%
- MFA Vroonermeer Nr.1 671 stemmen · VVD 21%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.