Uitslag per stembureau in Alblasserdam (2022)
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 telde Alblasserdam 17 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Stichting De Poort, leverde 10,1% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 30%.
Bekijk de uitslag per wijk in Alblasserdam
Wat valt op
- 4 van de 17 stembureaus (24%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 18% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,92% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,55%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Stichting De Poort 10,1% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Sportpark Molenzicht 3,1% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Ds. Joannes Beukelmanschool SGP +25,5 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Sportpark Molenzicht 1,9% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Stembureaus met een opvallende telling
| Stembureau | Stemmen | Wat is er gemeld |
|---|---|---|
| Sportpark Molenzicht | 403 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,9%) |
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stichting De Poort 2951AK | 886 | 10,1% | 879 | #1 · 10,1% | 0,0127% | SGP (43%) | SGP +17,7 procentpunt | 7 (0,8%) | 0 |
| MFC Maasplein 2953 CH | 884 | 10,1% | 875 | #2 · 10,1% | 0,0127% | SGP (29%) | CDA −4,3 procentpunt | 9 (1,0%) | 0 |
| Zwembad De Blokweer 2951HL | 843 | 9,6% | 832 | #3 · 9,6% | 0,0121% | SGP (19%) | SGP −6,6 procentpunt | 10 (1,2%) | −1 |
| De Ontmoetingskerk 2954 PC | 676 | 7,7% | 670 | #4 · 7,7% | 0,0097% | VVD (25%) | SGP −10,3 procentpunt | 6 (0,9%) | 0 |
| De Rederij (gemeentehuis) 2951ED | 656 | 7,5% | 647 | #5 · 7,4% | 0,0094% | VVD (22%) | SGP −9,4 procentpunt | 9 (1,4%) | 0 |
| De Loopplank (IKC De Twijn) 2951SC | 549 | 6,3% | 543 | #6 · 6,2% | 0,0079% | SGP (26%) | CDA −0,6 procentpunt | 6 (1,1%) | 0 |
| De Damsteen 2951 ED | 528 | 6,0% | 523 | #7 · 6,0% | 0,0076% | SGP (32%) | SGP +5,9 procentpunt | 5 (0,9%) | 0 |
| De Havenkerk 2951CB | 513 | 5,8% | 510 | #8 · 5,9% | 0,0074% | SGP (25%) | VVD −5,7 procentpunt | 3 (0,6%) | 0 |
| De Damsteen 2951 ED | 415 | 4,7% | 412 | #9 · 4,7% | 0,0060% | SGP (28%) | D66 −4,4 procentpunt | 4 (1,0%) | +1 |
| Sportpark Molenzicht 2953BD | 411 | 4,7% | 403 | #10 · 4,6% | 0,0058% | PvdA (23%) | SGP −8,2 procentpunt | 8 (1,9%) | 0 |
| De Postduif 2951 XT | 378 | 4,3% | 378 | #11 · 4,3% | 0,0055% | PvdA (25%) | PvdA +7,3 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| De Damsteen 2951ED | 376 | 4,3% | 374 | #12 · 4,3% | 0,0054% | SGP (38%) | SGP +11,9 procentpunt | 1 (0,3%) | −1 |
| Ds. Joannes Beukelmanschool 2951BZ | 360 | 4,1% | 355 | #13 · 4,1% | 0,0051% | SGP (51%) | SGP +25,5 procentpunt | 4 (1,1%) | −1 |
| De Loopplank (IKC De Twijn) 2951 SC | 348 | 4,0% | 345 | #14 · 4,0% | 0,0050% | PvdA (24%) | CDA +7,4 procentpunt | 3 (0,9%) | 0 |
| Sportpark Molenzicht 2953 BD | 344 | 3,9% | 341 | #15 · 3,9% | 0,0049% | PvdA (23%) | SGP −11,1 procentpunt | 3 (0,9%) | 0 |
| De Loopplank (IKC De Twijn) 2951 SC | 338 | 3,9% | 336 | #16 · 3,9% | 0,0049% | PvdA (24%) | PvdA +6,3 procentpunt | 2 (0,6%) | 0 |
| Sportpark Molenzicht 2953 BD | 272 | 3,1% | 271 | #17 · 3,1% | 0,0039% | PvdA (31%) | SGP −16,6 procentpunt | 1 (0,4%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Alblasserdam dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Alblasserdam per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.