Uitslag per stembureau in Aalsmeer

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 telde Aalsmeer 15 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 53,9%. Het zwaarste stembureau, Gebouw De Mikado, leverde 11,8% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 32%.

Wat valt op

  • 4 van de 15 stembureaus (27%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 21% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 4%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,75% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,58%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Gebouw De Mikado 1432 JT 1.641 11,8% 1.632 #1 · 11,8% 0,0214% VVD (35%) CDA −6,9 procentpunt 7 (0,4%) −2
Buurthuis Hornmeer 1431 WC 1.501 10,8% 1.489 #2 · 10,8% 0,0195% VVD (26%) VVD −5,2 procentpunt 12 (0,8%) 0
Raadhuis Aalsmeer 1431 EH 1.378 9,9% 1.363 #3 · 9,9% 0,0179% VVD (39%) VVD +8,0 procentpunt 14 (1,0%) −1
Sporthal De Proosdijhal 1433 KA 1.255 9,0% 1.244 #4 · 9,0% 0,0163% FlorAalsmeer (21%) VVD −9,9 procentpunt 11 (0,9%) 0
R.K. Antoniusschool 1433 WB 969 6,9% 966 #5 · 7,0% 0,0127% VVD (32%) CDA +2,5 procentpunt 3 (0,3%) 0
Parochiehuis 1431 SG 959 6,9% 950 #6 · 6,9% 0,0125% VVD (31%) FlorAalsmeer −4,2 procentpunt 9 (0,9%) 0
Wijkcentrum 't Baken 1431 JA 911 6,5% 904 #7 · 6,5% 0,0119% VVD (27%) VVD −3,8 procentpunt 6 (0,7%) −1
Clubgebouw VZOD 1433 HM 883 6,3% 874 #8 · 6,3% 0,0115% VVD (34%) VVD +2,4 procentpunt 9 (1,0%) 0
NH Wijkcentrum 't Anker 1432 AV 806 5,8% 799 #9 · 5,8% 0,0105% VVD (32%) FlorAalsmeer +5,3 procentpunt 7 (0,9%) 0
Buurthuis 't Middelpunt 1432 GB 767 5,5% 762 #10 · 5,5% 0,0100% VVD (20%) VVD −10,8 procentpunt 5 (0,7%) 0
Zorgcentrum Aelsmeer 1431 BZ 692 5,0% 687 #11 · 5,0% 0,0090% VVD (37%) VVD +5,4 procentpunt 7 (1,0%) +2
Lijnbaankerk 1431 CH 648 4,6% 646 #12 · 4,7% 0,0085% VVD (42%) VVD +10,8 procentpunt 2 (0,3%) 0
Dorpshuis Kudelstaart 't Podium 1433 GH 635 4,6% 631 #13 · 4,6% 0,0083% VVD (30%) CDA +4,7 procentpunt 4 (0,6%) 0
Sporthal De Bloemhof 1432 DG 520 3,7% 517 #14 · 3,7% 0,0068% VVD (36%) CDA −6,7 procentpunt 3 (0,6%) 0
Yuverta MBO Aalsmeer 1431 JV 378 2,7% 373 #15 · 2,7% 0,0049% VVD (29%) CDA +8,3 procentpunt 5 (1,3%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Aalsmeer dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Aalsmeer per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.